15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Zakaz nic nie dał! Pijany jak bela kierowca znów za kółkiem

EłkZakaz nic nie dał! Pijany jak bela kierowca znów za kółkiem

Alkohol znacząco obniża zdolność do kontrolowania pojazdu i podejmowania szybkich decyzji, co czyni jazdę pod jego wpływem niebezpieczną i nieodpowiedzialną. Tę tezę potwierdza ostatni przypadek 35-letniego mężczyzny, który wsiadł za kółko z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie, co skutkowało utratą kontroli nad pojazdem i dachowaniem. Do zdarzenia doszło w środę, 14 lutego 2024 roku, około godziny 7:00 na drodze gminnej łączącej Stare Juchy z Nowymi Krzywymi. W wyniku incydentu nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca, który jechał sam, nie wymagał hospitalizacji.

reklama

Na miejscu zdarzenia policjanci stwierdzili, że 35-latek był w stanie nietrzeźwości, co potwierdziło badanie alkomatem wykazujące ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W pojeździe znaleziono również kilka pustych butelek po alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożony za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jazda w stanie nietrzeźwości i łamanie sądowych zakazów wiąże się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Nietrzeźwi kierowcy, którzy ponownie naruszają przepisy, mogą oczekiwać kary do 5 lat pozbawienia wolności oraz co najmniej 10 tysięcy złotych świadczenia.

reklama
Zakaz nic nie dał! Pijany jak bela kierowca znów za kółkiem ruch drogowy Ełk, Wiadomości, zShowcase

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia