22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Jednostki OSP otrzymały wyposażenie za ponad 163 tys. zł

OlsztynJednostki OSP otrzymały wyposażenie za ponad 163 tys. zł

Starosta Andrzej Abako przekazał OSP w Gietrzwałdzie, Jonkowie, Gryźlinach i Stawigudzie nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 163 tys. zł. Wzmocniony został tym samym ich potencjał w szybkim reagowaniu na lokalne zagrożenia.

reklama

Starosta olsztyński Andrzej Abako oficjalnie przekazał cenne wyposażenie podczas ceremonii w Regionalnym Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie 7 lutego 2024 roku. Wydarzenie to stało się okazją do osobistych podziękowań ze strony władz powiatu dla ochotników, których rola i obowiązki coraz bardziej zyskują na znaczeniu.

– Zaangażowanie strażaków jest większe niż kiedykolwiek; w ich kompetencje wchodzi już nie tylko walka z żywiołem, ale również ratownictwo medyczne oraz reagowanie na różnego rodzaju lokalne zagrożenia – wyjaśniał Andrzej Abako.

reklama

Wśród przekazanych narzędzi znalazły się między innymi: noktowizory, lornetki z dalmierzem, lampy halogenowe akumulatorowe, nagrzewnice elektryczne oraz nosze płachtowe z kieszenią na nogi. Listę uzupełniają także m.in. maszt oświetleniowy, detektory prądu, szperacze, pompy zatapialne elektryczne i szlamowe, zbiorniki ciśnieniowe do środków dekontaminacyjnych, koce bakteriostatyczne, kombinezony wypornościowe, hełmy, kamizelki ratunkowe i latarki akumulatorowe. Dopełnieniem wsparcia technicznego są nowe urządzenia telefonii komórkowej.

Marcin Prusik, prezes OSP Jonkowo, przyznał, że dzięki nowemu wyposażeniu strażacy będą mogli jeszcze skuteczniej pomagać w nagłych wypadkach. Całkowita wartość sprzętu to 163 675 zł. Całość zakupu została sfinansowana z projektu „Bezpieczny MOF” – inicjatywy współprowadzonej przez Powiat Olsztyński i miasto Olsztyn przez ostatnie 4 lata. Dzięki programowi uruchomiono magazyn kryzysowy i zgromadzono wartościowy sprzęt o łącznej wartości 4 mln zł.

Jak zaznacza starosta Abako, w kolejnym miesiącu do pozostałych jednostek OSP w powiecie także zostanie przekazane kolejne wyposażenie. Przez ostatnie 4 lata Powiat Olsztyński doposażył straże na ponad 1,5 miliona złotych.

reklama

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane