29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Ostatni dzwonek na zgłoszenie projektów do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego!

OlsztynOstatni dzwonek na zgłoszenie projektów do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego!

Ostatnia prosta przed zakończeniem naboru pomysłów do XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO). Zaledwie 10 dni pozostało na zgłaszanie propozycji, które mają szansę na realizację dzięki 7,5 mln zł zarezerwowanym na ten cel w miejskim budżecie.

reklama

Inicjatywa ta, jak co roku, mobilizuje mieszkańców Olsztyna do aktywnego uczestnictwa w życiu wspólnoty lokalnej poprzez zgłaszanie propozycji na szczeblu lokalnym i miejskim. Do tej pory złożono już ponad 40 projektów, co świadczy o dużym zaangażowaniu olsztyńskiej społeczności.

– Nie mamy wątpliwości, że wniosków będzie nadal przybywać. Zazwyczaj ostatnie dni przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń są tymi, gdy autorzy nadsyłają najwięcej propozycji – powiedziała Beata Kardynał-Stawicka z Urzędu Miasta Olsztyna.

reklama

Jak co roku Urząd Miasta zapewnił mieszkańcom dostęp do specjalistów, którzy pomagają przygotować wnioski, w taki sposób, aby miały one jak największe szanse na akceptację i realizację. Najbliższe konsultacje odbędą się w Biurze Obsługi Klienta 10 lutego, od 9:00 do 12:00. Dodatkowo konsultacje dostępne są w każdy wtorek i czwartek do godziny 17:00 w pokoju nr 221 UM.

Dla zadań miejskich zarezerwowano 2,2 mln zł, a osiedlowe mogą liczyć na 5,3 mln zł. Ostateczny termin składania projektów upływa 16 lutego. O wynikach głosowania, które odbędzie się od 29 maja do 23 czerwca, mieszkańcy dowiedzą się 11 lipca.

Urząd Miasta zachęca do złożenia projektów i przypomina, że szczegółowe informacje na temat naboru i samego budżetu obywatelskiego można znaleźć na platformie OBO.

reklama

Olsztynianie, którzy jeszcze nie złożyli swoich propozycji, mają teraz ostatnią szansę na to, by ich głos został usłyszany, a pomysł mógł przyczynić się do rozwoju ich miasta.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ehhhhh
7 lutego 2024 10:10

To jest karykatura OBO a nie prawdziwy budżet obywatelski. Do czasu gdy nie zablokują możliwości zgłaszania remontów chodników i tym podobnych (które są zadaniem i obowiązkiem miasta!) malo kto bedzie bral w tym udział. Widać z roku na rok coraz mniej osób głosuje bo są sfrustrowani tym że miasto przesuwa swoje obowiązki na finansowanie z pseudo OBO.

Polecane