29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Wypadek na ul. Rataja. Fiatem uderzył w drzewo i potracił pieszego. Zostawił rannego pasażera

OlsztynWypadek na ul. Rataja. Fiatem uderzył w drzewo i potracił pieszego. Zostawił...

W miniony weekend na terenie Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego miały miejsce 3 wypadki drogowe, w wyniku których ranne zostały 3 osoby. Dodatkowo służby policyjne interweniowały przy 26 kolizjach.

reklama

W piątkowe popołudnie policja została wezwana do wypadku na ul. Rataja w Olsztynie. Osoba prowadząca fiata z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na pobocze, potrąciła pieszego i uderzyła w drzewo. Świadkowie twierdzą, że kierowca oraz niektórzy pasażerowie opuścili miejsce zdarzenia przed przybyciem służb ratunkowych, pozostawiając rannego 24-latka w pojeździe. Poszkodowany mężczyzna wraz z 64-letnim pieszym zostali przetransportowani do szpitala. Ze względu na powagę odniesionych obrażeń zdarzenie zaklasyfikowano jako wypadek drogowy. Dodatkowo okazało się, że 24-latek był poszukiwany przez służby i musi odbyć 15-dniową karę za wcześniej popełnione wykroczenie.

Zaledwie kilka godzin później udało się dotrzeć do kolejnego 24-latka, który może być odpowiedzialny za wypadek, a także do 16-latka, który był jednym z pasażerów. Starszemu z nich pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków odurzających. Mężczyzna nie miał również odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdami. Trwają czynności w sprawie spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy. Odpowiedzialnym za te czyny grozi do 4,5 roku więzienia.

reklama

Następnego dnia, w sobotę, na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Rataja doszło do kolejnego wypadku, w którym 73-letni kierowca toyoty potrącił 61-letniego pieszego na przejściu dla pieszych. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku.

Tego samego dnia, na al. Sikorskiego, patrol drogówki zatrzymał kierowcę audi, który pędził z prędkością 102 km/h w strefie ograniczenia do 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został również ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz 13 punktami karnymi.

Powyższe zdarzenia powinny stać się ostrzeżeniem dla wszystkich użytkowników dróg i przypominać o niebezpieczeństwach wynikających z lekceważenia obowiązujących przepisów.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane