27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Specjaliści od łapania cieni: olsztyńscy policjanci na tropie poszukiwanych

OlsztynSpecjaliści od łapania cieni: olsztyńscy policjanci na tropie poszukiwanych

Akcja „Poszukiwany” przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Identyfikacji i Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zakończyła się sukcesem. Dzięki współpracy z innymi wydziałami w ciągu zaledwie jednego dnia (30 stycznia 2024 roku) na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zatrzymano 10 osób, które usiłowały ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości.

reklama

Jednym z zatrzymanych był 34-letni mężczyzna, który został rozpoznany, a następnie ujęty w okolicach jednego z olsztyńskich bloków. Wcześniej za mężczyzną sąd wydał list gończy. Po zatrzymaniu i weryfikacji w systemach informatycznych wyszło na jaw, że zatrzymany ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione oszustwa.

Policjanci jeszcze tego samego dnia doprowadzili do zatrzymania kolejnej osoby poszukiwanej listem gończy. Tym razem udało im się odnaleźć kobietę w jednym z mieszkań, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Najbliższe 75 dni spędzi ona w zakładzie karnym.

reklama

Olsztyńska policja ma własną grupę specjalistów do trudnych i skomplikowanych działań poszukiwawczych. W jej skład wchodzą wyszkoleni funkcjonariusze, którzy zajmują się tropieniem osób uciekających przed sprawiedliwością, a także poszukiwaniem osób zaginionych czy zagrożonych. Misją grupy jest działanie prewencyjne oraz terenowe w celu odnalezienia i udzielenia pomocy osobom potrzebującym.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
3 lutego 2024 10:28

To jest kabaret w reżyserii rudego. Łapią żulików za drobne przestępstwa. Natomiast łapownicy i oszuści z KO z immunitetami bo ukradli miliony. Dziwić się raczej nie ma czemu gdy nie działa konstytucja a prawo jest takie jak Oni je rozumieją.

Polecane