24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zarzuty dla 30-latka za znęcanie się nad psem

WiadomościZarzuty dla 30-latka za znęcanie się nad psem

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Szczytna, który pod jednym z lokalnych marketów kopał psa. Zwierzę czekało tam na swoją właścicielkę, która weszła do sklepu. Całe zajście widzieli świadkowie, którzy opisali policjantom sprawcę, tego czynu. Funkcjonariusze zatrzymali znanego im z innych interwencji nietrzeźwego 30-latka. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

reklama

W minioną środę (22.10.2017 r) we wczesnych godzinach popołudniowych pod jednym ze szczycieńskich marketów doszło do zdarzenia, na które na szczęście zwróciło uwagę kilka osób. Otóż, do psa oczekującego na swoją właścicielkę, która weszła do sklepu, podszedł nietrzeźwy mężczyzna i kilkakrotnie zaczął kopać go po głowie. Następnie mężczyzna odwiązał od barierki smycz, o którą pies był zabezpieczony i jeszcze raz go kopnął. Czworonóg miał wtedy możliwość uciec oprawcy. Po chwili ze sklepu wyszła właścicielka zwierzęcia, która zobaczyła, że psa nie ma w pobliżu. O całym zajściu właścicielkę czworonoga poinformowali świadkowie, którzy byli w okolicy sklepu. Właścicielka psa poinformowała oficera dyżurnego szczycieńskiej policji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce wypytali świadków o wygląd mężczyzny, który kopał psa. Policjanci chwilę później zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczytna, który znajdował się w okolicy marketu. Oprawca zwierzęcia znajdował się pod wpływem alkoholu

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu za to kara 2 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia