7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Czy warto znać serwis Work or Not? Sprawdzamy nowość na rynku pracy!

Materiał partneraCzy warto znać serwis Work or Not? Sprawdzamy nowość na rynku pracy!

Portal Work or Not to stosunkowo nowe miejsce dla pracowników szukających zatrudnienia. Misją serwisu jest udostępnianie im opinii o pracodawcach, aby jeszcze przed rozpoczęciem pracy (a nawet przed wysłaniem CV) wiedzieli, czy natrafili na rzetelnego kontrahenta. Takie oceny mogą przynieść im jednak także inne korzyści. Jakie? Sprawdzamy!

reklama

Czym jest portal Work or Not?

Jak deklarują jego twórcy, nie jest to zwykła platforma do poszukiwania zatrudnienia. Chociaż oferty pracy (zarówno aktualne, jak i archiwalne) też można w niej znaleźć. Work or Not skupia się na wymianie informacji pomiędzy pracownikami. Każdy może opisać swoją współpracę z danym pracodawcą i podpowiedzieć innym, czy w firmie warto pracować, czy też nie.

Opinie o pracodawcy na wagę złota

O wizerunku firmy niejednokrotnie świadczy to, jak o niej wypowiadają się sami pracownicy. Pokazało to wiele historii. Przytoczyć tu można choćby sytuację z filmem na podstawie polskiej powieści “Chłopi”. Wszyscy zachwycali się produkcją. Do tego stopnia, że mówiło się głośno o nominacji tytułu do Oscara. Entuzjazm wielu osób przyćmiły wyznania malarzy o kulisach powstawania produkcji. Według nich niskie finanse i praca po godzinach były codziennością. Nikomu takiego traktowania nie można życzyć.

reklama

Czy warto wiedzieć wcześniej?

Z perspektywy  malarzy, którzy pracowali przy filmie –  na pewno. Zapewne zastanowiliby się przynajmniej dwa razy, zanim podjęliby się pracy w takich warunkach. I właśnie o możliwość tego wyboru chodzi twórcom portalu Work or Not. Z tego względu opinie o pracodawcach mają w serwisie formę pisemną. To pozwala się dowiedzieć o wiele więcej niż w przypadku ocen liczbowych.

Czego dowiesz się o pracodawcy?

Powodem szukania nowej pracy nie zawsze jest wysokość wynagrodzenia. Czasem męczy nas np. atmosfera w firmie lub brak możliwości rozwoju, czy dostępu do szkoleń, których koszty pokryłby pracodawca. Wolimy wiedzieć, jak wygląda struktura biznesu, jak traktowani są pracownicy przez menadżera i szefa, czy poznać, jakie relacje panują w konkretnym zespole. Opinie pozwalają też zorientować się, jak często pracownicy są proszeni o pracę po godzinach.

Odpowiedzi pracodawców

Część pracodawców decyduje się odpowiedzieć na opinie prezentowane w portalu. Charakter tych wypowiedzi pozwoli kandydatom ocenić, jak w firmie podchodzi się do swobody wyrażania własnych poglądów. Często to także możliwość spojrzenia z obu stron na codzienną sytuację w firmie i wyciągnięcie własnych wniosków.

reklama

Czy warto sprawdzić Work or Not?

Naszym zdaniem przed rozmową o pracę, warto zerknąć do serwisu i zorientować się, czy pracodawca otrzymał już jakieś opinie w portalu Work or Not. Brak komentarzy jest już całkiem pozytywną informacją. Dlaczego? Ludzie bardzo chętnie piszą, gdy coś jest nie w porządku. Ostrzegają siebie nawzajem przed popełnieniem błędu lub oszustwem. Jeśli nie widzisz takich ostrzeżeń, prawdopodobnie pracodawca zachowuje się wobec pracowników w porządku. 

Na co czekasz? Sprawdź pracodawcę: https://www.workornot.pl/cities 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia