23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Jeden telefon może ocalić życie w trakcie mroźnej nocy – apel policji do mieszkańców Olsztyna

OlsztynJeden telefon może ocalić życie w trakcie mroźnej nocy – apel policji...

Zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera, policja w Olsztynie apeluje do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i zagrożone wychłodzeniem. Odpowiedzialność społeczna i czujność mogą uratować życie osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

reklama

W czwartek, 25 stycznia 2024 roku, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej osoby leżącej w pobliżu jednego z lokalnych sklepów. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który znalazł 47-letniego mężczyznę. W stanie silnego upojenia alkoholowego – z ponad dwoma promilami alkoholu we krwi – i w związku z brakiem schronienia mężczyzna był narażony na śmiertelne wychłodzenie.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do izby wytrzeźwień. Bezdomny spędził tam resztę mroźnej nocy i uniknął potencjalnej tragedii.

reklama

Policja apeluje do mieszkańców o baczne obserwowanie otoczenia i reagowanie w sytuacjach, gdy życie lub zdrowie osób jest zagrożone, zwłaszcza w przypadku osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu. W celu wezwania pomocy należy bezzwłocznie dzwonić na numer alarmowy 112.

Dodatkowo w trosce o bezpieczeństwo policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej pod adresem: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/mapa-zagrozen-bezpiecze/24497,dok.html. Na interaktywnej platformie można z łatwością zaznaczać miejsca, gdzie pomoc może być potrzebna. Użytkownicy mają możliwość wyboru opcji „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” i dodania lokalizacji z niezbędnymi szczegółami, które mogą obejmować krótki opis, zdjęcie lub film.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sanitariusz
28 stycznia 2024 19:32

Każdy trzeźwy człowiek czy w kryzysie bezdomności czy ot tak dostanie miejsce w noclegowni i ciepły posiłek za darmo.Tym co wolą pić denaturat leżąc w śmietniku należy albo wystawiać rachunki za pomoc które kiedyś zapłacą ich spadkobiercy albo z wiatrówki wszczepiać w pośladki esperal żeby się opamiętali.I tyle.Nie bezdomność czy znieczulica społeczna jest zagrożeniem tylko alkoholizm .

Polecane