reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Plan dla ul. Wiśniowej. Nowego osiedla tu nie będzie?

OlsztynPlan dla ul. Wiśniowej. Nowego osiedla tu nie będzie?

Władze Olsztyna przyjęły nowy plan zagospodarowania przestrzennego (24 stycznia), który dotyczy terenu przy ul. Wiśniowej, na osiedlu Zielona Górka. Dokument zapewnia ochronę lokalnych usług ogólnomiejskich i gwarantuje, że istniejące przedszkole nie zostanie zastąpione nowymi blokami mieszkalnymi.

reklama

Uchwała zapadła w środę 24 stycznia podczas sesji Rady Miasta Olsztyna. Teren, obejmujący ponad 0,7 ha, nie miał wcześniej opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jak wyjaśnia dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna Magdalena Binerowska: „Teren objęty planem jest własnością gminy Olsztyn. W jego skład wchodzi działka, na której teraz funkcjonuje przedszkole PATRYK, teren zieleni, na której znajduje się osiedlowy plac zabaw i siłownia terenowa oraz teren zieleni nieurządzonej od strony ul. Zientary-Malewskiej”.

Celem uchwalonego planu jest nie tylko uporządkowanie zasad zabudowy, ale również zagwarantowanie, że działki te będą nadal służyły lokalnej społeczności. Uchwalenie planu daje gwarancję, że w tym miejscu zostaną utrzymane dotychczasowe funkcje, czyli będą tam prowadzone przedszkola, a nie powstaną np. nowe bloki.

reklama

Jest to szósty i jednocześnie ostatni plan zagospodarowania przestrzennego przyjęty w ostatnim czasie, który ma na uwadze przede wszystkim potrzeby edukacyjne najmłodszych mieszkańców miasta. W ubiegłym roku olsztyńscy radni zatwierdzili podobne plany dla terenów przy ulicach: Świtycz-Widackiej, Wyszyńskiego, Zamenhofa, Radiowej i Kopernika, gdzie w budynkach należących do samorządu działają przedszkola niepubliczne.

Dokument jest zatem niezbędny dla zapewnienia ciągłości i jakości edukacji przedszkolnej oraz dla ochrony istotnych przestrzeni społecznych w Olsztynie.

źródło: UM Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak nowoczesne technologie ułatwiają zarządzanie finansami w małych i średnich przedsiębiorstwach?

Odkryj, jak nowoczesne technologie mogą usprawnić zarządzanie finansowe w Twojej firmie.

Jak bezpiecznie przeprowadzić gazowanie zboża w przyczepie?

Dlaczego gazowanie zboża na przyczepie jest potrzebne?

Zimowe treningi disc golfa w Olsztynie. Spróbuj za darmo na Górce Kortowskiej

Mieszkańcy Olsztyna mogą tej zimy bezpłatnie spróbować jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin rekreacyjnych.

Jak worki foliowe usprawniają pakowanie w e-commerce?

Każde opóźnienie podczas pakowania zwiększa koszty i ryzyko błędów.

Czy prywatne przedszkole to dobra inwestycja w rozwój dziecka?

Różnice między przedszkolem prywatnym a publicznym.

Wnętrze, do którego chce się wracać. Jak urządzić przytulne mieszkanie?

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz bardziej cenimy wnętrza „z duszą”.

Zastosowanie folii pryzmowej

Co to jest folia do pryzm?

Giełda kolekcjonerska w Olsztynie. Sprawdź, czy twoje pamiątki mają wartość

III Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska odbędzie się w niedzielę 22 lutego w godzinach 9:00–13:00.

Żabson po raz pierwszy wystąpi na Kortowiadzie!

Wyjątkowa postać na polskiej scenie rapowej.

III Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska już 22 lutego

Spotkanie kolekcjonerów i pasjonatów historii.
reklama
reklama