7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Bank Żywności w Olsztynie przekazał 1100 ton żywności w 2023 roku

OlsztynBank Żywności w Olsztynie przekazał 1100 ton żywności w 2023 roku

W 2023 roku Bank Żywności w Olsztynie osiągnął znaczący sukces, dostarczając mieszkańcom regionu Warmii i Mazur aż 1100 ton żywności, z czego 651 ton to produkty uratowane przed marnowaniem. Głównym celem działalności Banku jest zapobieganie marnowaniu żywności oraz jej dystrybucja organizacjom i instytucjom pomocy społecznej, wspierając osoby w potrzebie.

reklama

Wartość przekazanej żywności przekroczyła 12 milionów złotych, środki pochodziły z dwóch głównych źródeł: unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, który umożliwił przekazanie 449 ton żywności, oraz z sieci handlowych, gdzie pozyskiwano produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Codzienna praca zespołu Banku Żywności koncentruje się na poszukiwaniu nowych źródeł żywności. Jak zaznacza Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie, kluczowym zadaniem organizacji jest dostarczanie żywności osobom potrzebującym, jednocześnie dbając o jej jakość i promując wiedzę o racjonalnym gospodarowaniu żywnością oraz zdrowym odżywianiu.

reklama

W ubiegłym roku Bank Żywności w Olsztynie zdołał objąć pomocą 67 718 osób z regionu Warmii i Mazur. Warto podkreślić, że w dystrybucji żywności Bank wspiera się rozbudowaną siecią organizacji partnerskich na terenie województwa, liczącą aż 240 podmiotów.

źródło: Bank Żywności

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia