10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Wsparcie dla organizacji pozarządowych: zaliczki bez odsetek na start projektów

WiadomościWsparcie dla organizacji pozarządowych: zaliczki bez odsetek na start projektów

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o możliwości wsparcia dla organizacji pozarządowych na pokrycie prefinansowanych wydatków kwalifikowalnych w ramach projektów Interreg. W tym celu został wprowadzony mechanizm zaliczek.

reklama

Organizacje pozarządowe działające jako beneficjenci programów Interreg na lata 2021-2027 będą mogli uzyskać bezzwrotne wsparcie finansowe, które będzie przeznaczone na pokrycie prefinansowanych wydatków kwalifikowalnych. Celem tej inicjatywy jest usprawnienie przepływu finansowego, a co za tym idzie, zwiększenie aktywności tzw. trzeciego sektora w realizacji projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Zasady przyznawania wsparcia są przejrzyste – fundusze w walucie euro zostaną przekazane z góry i pokryją do 80% kwalifikowalnych kosztów projektów. Należy podkreślić, że po uzyskaniu refundacji z EFRR, beneficjent będzie musiał zwrócić zaliczkę, jednak nie podlegają one oprocentowaniu i są uznawane za pomoc de minimis.

reklama

Beneficjentami dofinansowania mogą zostać polskie organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz Europejskie Ugrupowania Współpracy Terytorialnej realizujące projekty w ramach programu Interreg. Taka pomoc finansowa zapewni z pewnością większą stabilność finansową i pozwoli na płynne przeprowadzanie projektów, które wcześniej często napotykały na problemy z przepływem środków.

Dostępny budżet na wspieranie organizacji pozarządowych w realizacji projektów Interreg wynosi około 7 milionów euro i o przyznaniu dofinansowania będzie decydowała kolejność złożonych wniosków. Procedura aplikacji przebiega elektronicznie – zainteresowane strony powinny zgłaszać swoje wnioski na wskazany adres poczty elektronicznej ministerstwa, wykorzystując kwalifikowany podpis elektroniczny.

Więcej szczegółów odnośnie procesu składania wniosków oraz samej inicjatywy wsparcia dla organizacji pozarządowych można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
21 stycznia 2024 17:14

Wspaniała informacja dla rządowych koalicjantów w stylu LGBT plus inne pochodne frakcje zoofile nekrofile oraz inni uciśnieni. Będą środki na niezbędne parady i demonstracje w tym temacie oraz pomoc rzeczowa w postaci odpowiedniego wystroju lub pożądanej kreacji a dla lewusów bidroniowatych nano wazelina , Może tylko cokolwiek szkoda że środków dla normalnych jak zwykle nie będzie.

Polecane
Ogłoszenia