10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Policjanci wyłudzili 20 tys. zł od mieszkanki Olsztyna? Oto jak straciła oszczędności

OlsztynPolicjanci wyłudzili 20 tys. zł od mieszkanki Olsztyna? Oto jak straciła oszczędności

Oszustwo metodą „na policjanta” po raz kolejny zakończyło się dotkliwymi stratami dla ofiary. We wtorek, 16 stycznia, do mieszkanki Olsztyna zadzwonili oszuści, podając się za policjantów. Wykorzystując zaufanie kobiety, wyłudzili od niej 20 tys. zł.

reklama

Do poszkodowanej zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Poinformował ją, że jej syn miał śmiertelnie potrącić dziecko w Niemczech. Według fałszywego funkcjonariusza jedynym ratunkiem dla syna miała być wpłata pieniędzy, co mogło uchronić go przed odpowiedzialnością prawną. Aby dodać wiarygodności całej historii, słuchawkę telefonu przekazano rzekomemu synowi, który błagał matkę o pomoc.

Oszust, grając na uczuciach kobiety, uzyskał od niej informacje dotyczące oszczędności i przekonał ją do przekazania środków tajemniczemu funkcjonariuszowi, który miał się niebawem u niej pojawić. Kobieta spakowała pieniądze, a następnie wręczyła je przestępcom.

reklama

Gdy ofiara oszustwa skontaktowała się ze swoją rodziną i dowiedziała się, że nic z opowiadanej przez oszustów historii nie było prawdą, przestępcy zdążyli już zniknąć. Rodzina niezwłocznie zgłosiła całe zajście na policję.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi, szczególnie gdy rozmowa dotyczy przekazania jakichkolwiek środków finansowych. W takich chwilach bezwzględnie należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie podawać wysokości swoich oszczędności. Policja przypomina także, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Wszelkie sytuacje budzące podejrzenia powinny być natychmiast zgłaszane pod numer alarmowy 112 lub w najbliższej jednostce policji.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia