20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją – teraz stanie przed sądem

OlsztynPijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją – teraz stanie przed...

W Olsztynku zatrzymano mężczyznę, który próbował ucieczki przed policją. Nietrzeźwy 21-latek bez prawa jazdy nie zareagował na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, co doprowadziło do pościgu ulicami miasta.

reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek (16 stycznia) wieczorem, kiedy to policjanci zainteresowali się fordem przy jednej ze stacji paliw. Gdy kierowca zauważył radiowóz, nagle odjechał i skręcił w boczną ulicę. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wysyłanych przez policję kierujący fordem zignorował wezwania i przyspieszył.

Na koniec kierowca opuścił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili jednak funkcjonariusze zdołali złapać uciekiniera. Okazał się nim być 21-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że młody człowiek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

reklama

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenie bez niezbędnych uprawnień mężczyzna odpowie wkrótce przed sądem.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane