6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Mazury otwierają sezon narciarski. Cztery stoki gotowe do akcji

OlsztynMazury otwierają sezon narciarski. Cztery stoki gotowe do akcji

Warmińsko-mazurskie stoki narciarskie, długo oczekiwane przez miłośników zimowych sportów, wreszcie zostały uruchomione. Cztery lokalizacje: Kurzętnik, Mrągowo, Okrągłe i Gołdap zapraszają na swoje sztucznie naśnieżane i ratrakowane trasy, które są już w pełni przygotowane do użytku.

reklama

Paweł Paśnikowski z Góry Czterech Wiatrów w Mrągowie wyraża nadzieję na udany sezon. Wskazuje, że w ostatnich dwóch latach zimy były nieobfite, co skutkowało ograniczonym użytkowaniem stoków. Obecnie, z optymizmem patrzy na ferie dla województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, licząc na sprzyjające warunki pogodowe.

Dane o stokach: długości i lokalizacje

Najwyższy punkt narciarski regionu, Piękna Góra w Gołdapi, oferuje trasę zjazdową o długości 650 metrów, a także krótszą, 200-metrową trasę dla początkujących. W Mrągowie zależnie od trasy stoki mają długość od 350 do 400 metrów. Podobne warunki panują w Okrągłym oraz Kurzętniku, gdzie łączna długość tras wynosi 2,5 km. Paśnikowski dodaje, że oprócz sztucznego naśnieżania, na Mazurach spadł również naturalny śnieg, co dodatkowo umila aktywności na stokach.

reklama

Udogodnienia i atrakcje na stokach

W każdym z ośrodków narciarskich znajdują się wypożyczalnie sprzętu i szkółki dla początkujących. Nie zabraknie również punktów gastronomicznych, gdzie można odpocząć po intensywnym dniu na stoku. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia stoków dostępne są w mediach społecznościowych poszczególnych ośrodków.

Ferie zimowe w województwie mazowieckim rozpoczęły się 15 stycznia, natomiast na Warmii i Mazurach rozpoczną się 22 stycznia. To świetna okazja dla rodzin i grup przyjaciół, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, korzystając z uroków mazurskiej zimy.

źródło: RMF24

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ehhhhh
17 stycznia 2024 20:41

Ale podać ceny to już za dużo pracy? Co z wyciągiem w Rusi?

Deska
17 stycznia 2024 16:10

Może podajcie od razu ceny za 10 zjazdow

Polecane
Ogłoszenia