29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Nowy system rozładuje kolejki na granicy

OlsztynNowy system rozładuje kolejki na granicy

Dziś (5.10) służba celna udostępni system eBooking TRUCK, który ma umożliwić kierowcom samochodów ciężarowych i przedsiębiorcom transportowym internetową rezerwację terminu granicznej obsługi wywozowej z 30-dniowym wyprzedzeniem.

reklama

Jak podkreślają celnicy z Olsztyna, eBooking TRUCK to nowa jakość w gospodarczym ruchu granicznym oraz odpowiedź na potrzeby modernizującej się branży transportowej. System został stworzony w oparciu o badania środowiska transportowego przeprowadzone przez Instytut Logistyki i Magazynowania. Jego zadaniem jest stworzenie możliwości zaplanowania czasu rozpoczęcia odprawy na wybranym przejściu granicznym, co pozwoli oszczędzić czas i pieniądze podróżujących.

Aby skorzystać z nowego systemu, należy dokonać jednorazowej rejestracji poprzez stronę www.e-booking.gov.pl, po której możliwe będą rezerwacje terminów odpraw, dokonywane z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem (przewidziany jest również uproszczony sposób rezerwacji bez konieczności logowania).

reklama

Cały proces nie jest skomplikowany i zamyka się w 5 krokach:

– rejestracja poprzez stronę www.e-booking.gov.pl (lub skorzystanie z rezerwacji jednorazowej);

– rezerwacja dogodnego terminu odprawy – samemu lub przy wsparciu np. spedytora lub agenta celnego;

reklama

– otrzymanie potwierdzenia rezerwacji terminu na podany adres e-mail;

– przyjazd do strefy oczekiwania na przejściu granicznym, np. na 2 godziny przed odprawą;

– wywołanie ze strefy oczekiwania i odprawienie się o zarezerwowanej wcześniej godzinie.

Od 5 października 2015 r. usługa eBooking TRUCK będzie dostępna dla korzystających z odpraw na przejściu granicznym w Grzechotkach (granica z Federacją Rosyjską) i Terminalu Samochodowym w Koroszczynie (granica z Białorusią). Szczegółowe informacje na temat systemu eBooking TRUCK oraz procedury rejestracji w systemie można znaleźć TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane