10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Poważny wypadek busa koło Ruszajn. LPR lądowało na drodze wojewódzkiej

OlsztynPoważny wypadek busa koło Ruszajn. LPR lądowało na drodze wojewódzkiej

W poniedziałek, 08.01.2024, około godziny 15:25 doszło do poważnego zdarzenia drogowego na DW 595 w pobliżu miejscowości Ruszajny kolonia. Bus przewożący 5 osób uległ wypadkowi. Na szczęście na miejsce jako pierwsi przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jezioranach, którzy pomogli pasażerom uwolnić się z pojazdu.

reklama

Strażacy z OSP Jeziorany, wracając do domów, natrafili na zdarzenie i natychmiast przystąpili do akcji. Dzięki ich szybkiej reakcji i profesjonalizmowi wszystkie osoby podróżujące busem były uwolnione z pojazdu, kiedy na miejsce przybył pierwszy zastęp straży pożarnej.

Akcja ratunkowa

Strażacy współpracowali z ratownikami medycznymi w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kierowali ruchem drogowym i przygotowywali lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

reklama

Świadkowie relacjonują, że współpraca między różnymi służbami ratunkowymi przebiegała sprawnie i efektywnie. Część poszkodowanych, po przebadaniu, została przetransportowana do szpitali w celu dalszej diagnostyki i leczenia.

Szerokie wsparcie służb

Do działań ratunkowych został zadysponowany zastęp 309N04 oraz dodatkowe zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 i 1 z Olsztyna. Na miejsce przybyły także 4 zespoły ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja. Koordynacja działań tych służb była kluczowa w efektywnym przeprowadzeniu akcji ratunkowej.

reklama

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji strażaków z OSP Jeziorany oraz współpracy z innymi służbami ratunkowymi udało się uniknąć tragicznych skutków wypadku. To kolejny przykład na to, jak ważna jest rola Ochotniczych Straży Pożarnych w lokalnych społecznościach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia