10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Od nauczycielki chemii do kuratorki oświaty: tymczasowa rola dyrektorki I LO w Olsztynie

OlsztynOd nauczycielki chemii do kuratorki oświaty: tymczasowa rola dyrektorki I LO w...

Jolanta Skrzypczyńska, dotychczasowa dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, objęła stanowisko tymczasowej Warmińsko-Mazurskiej Kuratorki Oświaty. Stanowisko to powierzył jej wojewoda warmińsko-mazurski, który zapowiedział, że Skrzypczyńska będzie pełnić obowiązki kuratorki do czasu wyłonienia stałego kuratora i jego zastępcy w rozstrzygniętym wkrótce konkursie.

reklama

Jolanta Skrzypczyńska to nauczycielka chemii, która pełni funkcję dyrektorki liceum od 2010 roku. Ogólniak pod jej kierownictwem osiągnął znaczące sukcesy – uzyskał akredytację i dołączył do sieci IB World School, która umożliwia absolwentom zdawanie międzynarodowej matury. Pierwsi maturzyści z tego programu ukończyli szkołę w 2022 roku.

Skrzypczyńska w 2019 roku została także wyróżniona tytułem „Olsztynianki Roku” przyznanego w wyniku głosowania czytelników „Wyborczej Olsztyn”. Tytuł otrzymała przede wszystkim za wsparcie uczniów przy organizacji Tęczowego Piątku – wydarzenia, które w tamtym okresie wywoływało kontrowersje na szczeblu krajowym.

reklama

Podczas pełnienia funkcji kuratorki jej miejsce w szkole zajmie zastępca dyrektora, gdyż Jolanta Skrzypczyńska przebywać będzie na bezpłatnym urlopie. Olsztyńska społeczność edukacyjna z zainteresowaniem będzie obserwować, jak zaangażowanie i doświadczenie Skrzypczyńskiej przyczyni się do zmian w regionalnym systemie oświaty.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alan
9 stycznia 2024 16:17

Wspaniała, empatyczna osoba, pełna pasji. Uwielbia ją młodzież, rodzice, absolwenci. Tęczowy piątek nie był żadna manifestacją z Jej strony, po prostu Ona taka jest: akceptuje każdego Ucznia, zapewnia mu bezpieczeństwo, pod warunkiem że nie krzywdzi innych I się uczy

Anna
11 stycznia 2024 05:43

Bardzo dobrze. Zresztą ona będzie tylko oelniacą obowiązki kueatoea do czasu wyłonienia a nowego kuratora w prawidłowym KONKURSIE na to stanowisko, a nie z nadania piSSiarskiego, jak poprzedni! Byle tylko linię kosciółka trzymać. Szkoła ma być świecka! Won z religią ze szkół i opłacaniem katechetów z naszych podatków. Niech im kościół płaci! I poście ągać krzyże z sal! Szkoła to nie kaplica!

Polecane
Ogłoszenia