10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Trzymał zakazane towary w mieszkaniu: młody olsztynianin z zarzutami

OlsztynTrzymał zakazane towary w mieszkaniu: młody olsztynianin z zarzutami

Młody mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Jest on podejrzany o szereg przestępstw narkotykowych.

reklama

Aresztowanie podejrzanego było wynikiem intensywnych działań operacyjnych policyjnego wydziału we współpracy z policjantami zajmującymi się przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze od jakiegoś czasu skupiali się na działaniach 24-latka, który produkował oraz przetrzymywał w swoim mieszkaniu środki zabronione prawem.

W środę, 3 stycznia 2024 roku, policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań w gminie Dywity. Tam zastano podejrzanego wraz z 23-letnią kobietą. Przeszukanie lokalu tylko potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy – na miejscu odkryto słoje i worki pełne zielonego suszu roślinnego, który okazał się marihuaną. Całkowita masa znaleziska to 700 gramów.

reklama

Dodatkowo w kuchni znaleziono pomieszczenie specjalnie przystosowane do uprawy nielegalnych roślin. Skonfiskowano również dwa krzewy konopi innych niż włókniste oraz sprzęt używany do uprawy narkotyków. Zebrane dowody zostaną poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym.

Zatrzymany 24-latek po przewiezieniu do policyjnego aresztu usłyszał szereg zarzutów. Odpowie teraz za uprawę, posiadanie i udzielanie substancji narkotycznych. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podejrzany znajduje się obecnie pod dozorem policyjnym. Otrzymał również zakaz opuszczania kraju, co stanowi środek zapobiegawczy przed możliwością ucieczki lub utrudniania postępowania.

reklama

Obecnie przygotowywany jest materiał dowodowy, który posłuży w dalszych etapach procesu sądowego.

Trzymał zakazane towary w mieszkaniu: młody olsztynianin z zarzutami Na sygnale Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia