7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Historia zyskuje na wartości: rekordowe środki na ochronę zabytków w Warmińsko-Mazurskim

WiadomościHistoria zyskuje na wartości: rekordowe środki na ochronę zabytków w Warmińsko-Mazurskim

Województwo warmińsko-mazurskie przeznaczyło w tym roku rekordową sumę 1,7 mln zł na ochronę zabytków. To o 200 tys. zł więcej niż w poprzednim roku. Urząd Marszałkowski ogłosił otwarty konkurs ofert skierowany do właścicieli lub posiadaczy zabytków, którzy mogą uzyskać dofinansowanie do prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych.

reklama

Marszałek Marcin Kuchciński podkreślił znaczenie inwestycji w obiekty o wysokiej wartości historycznej jako elementu ochrony różnorodności kulturowej i etnicznej regionu. W 2023 roku wsparcie uzyskały 42 projekty i oczekuje się, że w bieżącym naborze zainteresowanie będzie jeszcze większe.

Dotacje mogą pokrywać koszty sporządzania ekspertyz, przeprowadzania badań, zabezpieczania zabytków, ich stabilizacji konstrukcyjnej czy odtworzenia, a także działań mających na celu wyeksponowanie elementów parków i ogrodów. Przewidziano również środki na zakup materiałów i instalacji niezbędnych do ochrony zabytków.

reklama

Nabór wniosków rozpoczyna się 5 stycznia i potrwa do 6 lutego 2024 roku. Wszystkie niezbędne formularze i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej urzędu. Osobą kontaktową w sprawie konkursu jest Dorota Sławińska z Departamentu Kultury i Edukacji dostępna pod numerem telefonu 89 521 69 58.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia