10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

W Olsztynie uroczyście oddano do użytku nową linię tramwajową

OlsztynW Olsztynie uroczyście oddano do użytku nową linię tramwajową

W Olsztynie z radością przyjęto oddanie do użytku nowej linii tramwajowej łączącej Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym. Przez pierwszy weekend po uruchomieniu pasażerowie mogą korzystać z nowych tramwajów bezpłatnie. Inauguracyjny przejazd nowej trasy linii numer 4, o długości ponad 6 kilometrów, odbył się w obecności prezydenta miasta Piotra Grzymowicza i licznie zgromadzonych mieszkańców.

reklama

Trasa nowej linii przebiega przez główne ulice miasta – Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego – i kończy się na ulicy Kościuszki, gdzie łączy się z już istniejącymi torami. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas uroczystego otwarcia linii wspominał o emocjach i wyzwaniach związanych z realizacją projektu, podkreślając znaczenie inwestycji dla mieszkańców: „Najważniejsze, że mieszkańcy będą mogli pojechać linią numer 4 praktycznie do centrum miasta: do przystanku koło Wysokiej Bramy na Placu Jedności Słowiańskiej”.

reklama

Reakcje mieszkańców są entuzjastyczne. Wielu z nich docenia ułatwienie dojazdów do pracy i centrum miasta. „Moim zdaniem to bardzo dobra inwestycja”, „Dziś jest tłoczno, ale z tymi tramwajami będzie łatwiej dojechać do pracy i do centrum” – mówią mieszkańcy Pieczewa.

Prezydent miasta w swoim przemówieniu nie zapomniał również wspomnieć o krytyce, która towarzyszyła projektowi. Jednak podkreślił, że wszystkie trudności zostały pokonane, a efekt końcowy przynosi korzyści dla całego miasta. Zapowiedział również dalsze inwestycje w rozwój sieci tramwajowej.

reklama

Od 1 stycznia linie tramwajowe nr 4 i 5 będą kursować z częstotliwością porównywalną do linii 1 i 2, zapewniając mieszkańcom wygodniejsze i szybsze połączenia. „Czwórka” w godzinach szczytu będzie kursować nawet co około 7,5 minuty, co znacząco zwiększy dostępność i zwiększy komfort podróży.

fot. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zatorze
1 stycznia 2024 21:32

Czas na TRAMWAJ NA ZATORZE!

werdfg
31 grudnia 2023 18:40

..i nawet nie połączyli torów starych z nowymi na Jarotach. Zabrakło z kilometra torów???? |Wstyd

Polecane
Ogłoszenia