26 C
Olsztyn
piątek, 12 lipca, 2024
reklama

Pasja w kadrze: rekordowa liczba zgłoszeń na Olsztyńskie Mistrzostwa Fotograficzne

OlsztynPasja w kadrze: rekordowa liczba zgłoszeń na Olsztyńskie Mistrzostwa Fotograficzne

W Olsztynie odbył się konkurs fotograficzny, który wywołał wielkie zainteresowanie wśród pasjonatów fotografii. Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne (OMF) przyciągnęły rekordową liczbę 344 zgłoszeń z całej Polski, bijąc dotychczasowe wyniki. Konkurs ten, który z roku na rok jest coraz popularniejszy, stał się jednym z najbardziej prestiżowych i cenionych wydarzeń kulturalnych Warmii i Mazur.

reklama

Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, który jest organizatorem wydarzenia, poinformowała, że liczba zgłoszeń sprawiła, iż tegoroczna edycja jest prawdziwym hitem. Jury składające się z 3 doświadczonych olsztyńskich fotografów stoi przed trudnym zadaniem ocenienia wszystkich prac i wyłonienia tych najbardziej wyjątkowych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do połowy stycznia.

Uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach obejmujących fotografie uliczną, portretową oraz abstrakcyjną. Zwycięskie oraz wyróżnione prace będą zaprezentowane na wystawie w Galerii Amfilada MOK Olsztyn, a ich twórcy mogą liczyć na nagrody finansowe.

reklama

OMF są organizowane od dwóch dekad, w ciągu których oceniono ponad 12 tysięcy zdjęć, a ponad 100 z nich otrzymało wyróżnienia. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane