10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Nieudana kradzież – zostawił w aucie telefon i wpadł w ręce policji

OlsztynNieudana kradzież – zostawił w aucie telefon i wpadł w ręce policji

Policjanci z Olsztynka zatrzymali 17-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę kradzieży samochodu. Sprawca, który nie dał rady odjechać skradzionym autem, zdołał uciec z miejsca zdarzenia, jednak pozostawił w pojeździe swój telefon komórkowy. To pozwoliło funkcjonariuszom na szybkie zlokalizowanie i zatrzymanie go. Teraz młody mężczyzna musi odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny.

reklama

Do niecodziennej sytuacji doszło w nocy z 17 na 18 grudnia 2023 roku, kiedy to sprawca usiłował ukraść samochód z posesji w Olsztynku. Gdy plan się nie powiódł i nie udało mu się odjechać, porzucił pojazd wraz ze swoim telefonem. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu olsztyńscy policjanci przystąpili do działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności sprawy i odnalezienie sprawcy. W trakcie oględzin pojazdu właścicielka pojazdu zauważyła obcy telefon, który przekazała funkcjonariuszom.

W toku czynności policja szybko ustaliła właściciela telefonu. Był nim 17-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego, który przyznał się do usiłowania kradzieży. Po przesłuchaniu, w trakcie którego nastolatek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić motywu swojego postępowania, zgromadzono wystarczający materiał dowodowy do postawienia mu zarzutów.

reklama

Nastolatek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia