6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Świąteczne kontrole na drogach Olsztyna

OlsztynŚwiąteczne kontrole na drogach Olsztyna

Podczas świątecznego okresu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwiększyli swoją obecność na drogach miasta oraz powiatu olsztyńskiego. W trakcie wzmożonych działań od piątku do wtorku policja interweniowała przy prawie 60 kolizjach i 2 wypadkach drogowych.

reklama

W piątek, 22 grudnia, na drodze krajowej nr 16 w okolicy miejscowości Wójtowo zatrzymano do kontroli 22-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 90 km/h w strefie ograniczenia prędkości do 70 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa została przekazana do sądu, a 22-latek będzie musiał odpowiedzieć za jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

W sobotę, 23 grudnia, w Kromerowie zatrzymano do kontroli 55-letniego kierowcę volkswagena, który nie zastosował się do znaku B-2. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który dodatkowo miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowca został ukarany mandatami za wykroczenia, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem pomimo zakazu odpowie przed sądem.

reklama

We wtorek, 26 grudnia, na ul. Dworcowej w Olsztynie zatrzymano 42-letniego mężczyznę prowadzącego opla bez włączonych świateł. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, kierowca również miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego sprawa trafiła do sądu. Zgodnie z Kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Z kolei za kierowanie pomimo sądowego zakazu kara może wynieść do 5 lat więzienia.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
29 grudnia 2023 08:10

Ciągle łapią pijaków recydywistów. Zabrali prawko za jazdę po pijaku to dalej jeździ, dalej po pijaku i jeszcze łamie przepisy. Czy po tej interwencji przestanie jeździć? Nie! W Polsce trzeba zmienić prawo i konfiskować samochody za jazdę po pijaku. Tępić chwasty!

Polecane
Ogłoszenia