23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Inwestycja w rozwój wsi: ponad 30 milionów euro wsparcia dla społeczności warmińsko-mazurskiej

WiadomościInwestycja w rozwój wsi: ponad 30 milionów euro wsparcia dla społeczności warmińsko-mazurskiej

Niebawem Lokalne Grupy Działania z regionu warmińsko-mazurskim otrzymają ponad 30 milionów euro z nowego budżetu funduszy unijnych. Środki mają wspierać rozwój wiejskich społeczności poprzez realizację strategii opracowanych na podstawie ich potrzeb.

reklama

W czwartek, 21 grudnia, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się oficjalne podpisanie umów na realizację Lokalnych Strategii Rozwoju. Dokumenty podpisali marszałek Marcin Kuchciński i wicemarszałek Sylwia Jaskulska oraz reprezentanci wybranych organizacji.

Marcin Kuchciński podkreślił wieloletni udział samorządu w realizacji unijnych programów w celu poprawy jakości życia w regionie. Wspomniał również o wpływie tych działań na rozwój lokalnych przedsiębiorstw, zachowanie dziedzictwa kulturowego i promocję regionalnych produktów czy usług.

reklama

Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z lat 2014-2020 dobiega końca w połowie przyszłego roku, ale działania kontynuowane będą w ramach Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Zgodnie z nim wspierane będą Lokalne Strategie Rozwoju, które bazują na społecznej aktywizacji i korzystają z lokalnych zasobów.

Wśród działań, które uzyskają wsparcie są m.in. rozwój przedsiębiorczości, rozwój pozarolniczej działalności, tworzenie przedsiębiorstw społecznych, poprawa dostępu do usług lokalnych, rozwój krótkich łańcuchów żywnościowych oraz inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości obywatelskiej.

Dotacje wręczono kilku kluczowym grupom w regionie, w tym między innymi „Warmińskiemu Zakątkowi”, który otrzymał 3 662 500 euro i stowarzyszeniu „Brama Mazurskiej Krainy” z dotacją w wysokości 3 662 500 euro. Pełna lista beneficjentów oraz przyznane im wsparcie zostały opublikowane na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane