22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Zderzył się ze słupem na pustej drodze przy wjeździe na estakadę tramwajową

OlsztynZderzył się ze słupem na pustej drodze przy wjeździe na estakadę tramwajową

W nocy z piątku na sobotę, 16 grudnia 2023 roku, olsztyńska policja otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym na ulicy Synów Pułku. Kierujący volkswagenem 30-letni mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup trakcyjny.

reklama

Trudne warunki i brawura na drodze

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Nocne godziny połączone z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi stworzyły na drodze niebezpieczną pułapkę. Kierowca był trzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem.

Mężczyzna, który w wyniku zdarzenia odniósł obrażenia, został przewieziony do szpitala. Jego stan zdrowia na szczęście nie budził większych obaw.

reklama

Konsekwencje naruszenia przepisów

Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł. Wypadek jest przestrogą dla innych użytkowników dróg, a policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.

Zdarzenie, jak to na ulicy Synów Pułku, jest często konsekwencją brawurowej jazdy i lekceważenia panujących warunków. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć podobnych niebezpiecznych sytuacji w przyszłości.

Zderzył się ze słupem na pustej drodze przy wjeździe na estakadę tramwajową ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

fot. Suszenie w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zenek
19 grudnia 2023 12:33

Żeby stracić panowanie nad pojazdem musiałaby być b.duża prędkość albo……gościu zajmował się tym, czym nie powinien (komóreczka, grzebanie w schowkach itp) w czasie jazdy. Straty wskazują, że tej prędkości nie było za wiele, zatem…. Naprawdę dużo zauważam, gdy jeżdżę, że grzebanie w telefonie przez kierujących, to już prawdziwa plaga. Co przy dużych ograniczeniach (zaparowane szyby, padający deszczyk, śnieg i kiepska widoczność ogólnie) gwarantuje na bank “zaparkowanie” auta w niewłaściwy sposób. Dobrze jeśli nie zrobi taki jełop krzywdy komuś innemu.

Krysztiano
19 grudnia 2023 14:42

Mimo trudnych warunków był trzeźwy…
Bohater

Polecane