29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Inicjatywa młodzieżowa: fotograficzne spojrzenie na Prusy Wschodnie

OlsztynInicjatywa młodzieżowa: fotograficzne spojrzenie na Prusy Wschodnie

Wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Prusy Wschodnie w obiektywie – o przeszłości miast Warmii i Mazur” zaplanowano na 19 grudnia 2023 roku. Jest to efekt współpracy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Fundacji „Borussia” w Olsztynie. Inauguracja ekspozycji odbędzie się o godzinie 12:00 w Domu Mendelsohna, przy ulicy Zyndrama z Maszkowic 2 w Olsztynie.

reklama

Organizator wystawy – Komisja ds. Edukacji i Kultury Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego – przygotował ekspozycję, która będzie dostępna dla odwiedzających do 31 stycznia 2024 roku. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat historii ich regionu, promowanie regionalnej kultury i inicjowanie dyskusji międzypokoleniowych.

Ekspozycja umożliwi poznanie regionalnych dóbr kulturowych takich jak architektura, historyczne układy urbanistyczne czy dawne życie mieszkańców Warmii i Mazur. Dzięki temu zwiedzający będą mieli szansę zagłębić się w historię tego obszaru.

reklama

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa i Goethe-Institut w ramach minigrantu w projekcie „Lekcje dialogu”. Organizatorzy wierzą, że wystawa stanie się platformą do rozmów i wymiany doświadczeń między pokoleniami, co przyczyni się do budowania lokalnej tożsamości kulturalnej.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane