11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Promocje bankowe, czyli błyskawiczny sposób na ekstra środki w portfelu

Materiał partneraPromocje bankowe, czyli błyskawiczny sposób na ekstra środki w portfelu

Okres świąteczny to pora, gdy każdy z nas rozgląda się za dodatkowymi źródłami pieniędzy. Szaleństwo przedświątecznych zakupów sprawia, że środki w naszym portfelu topnieją znacznie szybciej, niż w ciągu roku, a kupienie wymarzonego prezentu dla ukochanej lub wyjazd na egzotyczne wakacje stają się misją z gatunku tych niewykonalnych. Doskonałym sposobem na podreperowanie domowego budżetu są promocje bankowe. Co to takiego? Czy korzystanie z nich jest legalne, ile można dorobić oraz gdzie szukać najlepszych promocji bankowych? Sprawdzamy. 

reklama

Promocje bankowe – co to takiego?

Zabierając się za wyjaśnienie zagadnienia, czym w ogóle są promocje bankowe nie sposób po raz kolejny nie nawiązać do okresu świątecznego. Boże Narodzenie to bowiem taki czas w roku, podczas którego słowo PROMOCJA bije po oczach z każdej witryny sklepowej i na rogu każdej ulicy miasta. 

Bonusy bankowe tym różnią się od tradycyjnych promocji świątecznych, że po pierwsze nie trwają przez kilka tygodni, lecz przez okrągły rok, a po drugie nie zagwarantują Wam tańszego o 1,99 PLN karpia, lecz sprawią, że do Waszego portfela trafiały będą regularne zastrzyki darmowych środków. 

reklama

Najłatwiej promocje bankowe wyjaśnić można jako atrakcyjny program lojalnościowy premiujący aktywnego klienta określoną nagrodą, pieniężną lub rzeczową. Lista aktywności, za które można zgarnąć darmowy bonus jest całkiem długa, a zarabiać można już od pierwszych minut przygody z bankiem. 

Zarabiaj na banku za samo założenie rachunku

Dlaczego banki w ogóle rozdają darmowe bonusy? Sprawa jest dość oczywista – gdyż jest to klasyczna sytuacja Win – Win, a bank stosunkowo drobnym kosztem zyskuje klienta, który być może zostanie z nim na długie lata. 

Efekt tego jest taki, że środki bonusowe można zgarnąć już podczas pierwszych chwil przygody z nowym bankiem, chociażby w trakcie zakładania nowego konta. Im dalej w las, tym lista darmowych bonusów jest coraz dłuższa, a najlepsze promocje dostępne są przy okazji codziennych aktywności na rachunku, jak zwykłych przelewów lub płatności kartą. 

reklama

Czy korzystanie z promocji bankowych jest zgodne z prawem?

W świadomości wielu osób tzw. łatwe pieniądze muszą wiązać się z jakiegoś rodzaju działaniami na granicy prawa, a efekt tego jest taki, że ludzie bardzo często rezygnują z korzystania z darmowych promocji bankowych w obawie o legalność takiego procederu. Tymczasem prawda jest zgoła odmienna, gdyż zarabianie na bankach jest w 100% zgodne z prawem, a uzyskane w ten sposób środki całkowicie legalne. 

Wystarczy rzut oka na regulaminy poszczególnych promocji bankowych, aby przekonać się, że w korzystaniu z nich nie może być nic naruszającego przepisy. Z jednej prostej przyczyny – w bardzo wielu przypadkach darmowe środki można zgarnąć za samo założenie konta w banku, korzystanie z karty kredytowej lub najzwyklejszy w świecie przelew internetowy. 

Gdzie szukać aktualnych promocji bankowych?

Zarabianie na promocjach bankowych to znakomity sposób na błyskawiczne wypracowanie dodatkowych środków w domowym portfelu. Nie twierdzimy, że regularne korzystanie z ogólnodostępnych bonusów pozwoli Wam sfinansować budowę domu pod miastem lub błyskawiczne spłacenie kredytu hipotecznego, natomiast jest to doskonała metoda, aby w szybki i bezpieczny sposób dorobić kilka stów w skali miesiąca. 

Zdajemy sobie jednak sprawę, że w natłoku obowiązków trudno jest trzymać ciągle rękę na pulsie i mieć w małym palcu wiedzę na temat najlepszych promocji bankowych w Polsce. Tym bardziej, jeśli ma się z tyłu głowy olbrzymią liczbę bonusów, którymi banki bombardują swoich nowych oraz stałych klientów. W tym momencie warto zaufać ekspertom od rynków finansowych. 

Takim mianem z pewnością tytułować może się Jacek Gacoń, który od 2014 roku prowadzi bloga JakDorobic.pl, gdzie rozbiera na czynniki pierwsze rozmaite produkty finansowe, a informowanie o najbardziej opłacalnych w danym okresie promocjach bankowych jest jedną z jego głównych misji ( aktualne promocje bankowe znajdziesz na https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ ).  

Czy korzystanie z promocji bankowych jest bezpieczne?

W poszukiwaniu promocji bankowych możecie zatem zdać się na siebie i własnoręcznie przekopywać ofertę od kilkunastu polskich banków. Możecie także raz na jakiś czas odwiedzić serwis taki jak JakDorobic.pl i w kilka chwil dostać do ręki komplet informacji umożliwiających błyskawiczny i w 100% bezpieczny zastrzyk środków.

Lista korzyści płynących ze zdecydowania się na tę drugą strategię jest całkiem długa, natomiast jedną z kluczowych zalet takiego scenariusza jest fakt, że będziecie mieli gwarancję bezpieczeństwa. Powód jest bardzo prosty – wszystkie publikowane tam promocje oraz ich regulaminy są rozebrane na czynniki pierwsze, dlatego korzystając z nich macie pewność, że nie zaskoczy Was żaden zapisany drobnym druczkiem warunek, a do Waszego portfela trafi maksymalna pula środków przewidziana w danej promocji.

Promocje bankowe - jak dorobić w praktyce?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia