10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Rozmowy o bezpieczeństwie: Jak powiat olsztyński dba o swoich mieszkańców?

OlsztynRozmowy o bezpieczeństwie: Jak powiat olsztyński dba o swoich mieszkańców?

Ponad 1500 uczniów i nauczycieli z powiatu olsztyńskiego wzięło udział w festynach profilaktyczno-edukacyjnych pod hasłem „Jestem bezpieczny w powiecie olsztyńskim”. Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości młodych ludzi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

reklama

Organizatorem spotkań była Komenda Miejska Policji w Olsztynie wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Festyny odbyły się w 4 miejscowościach: Dobrym Mieście, Biskupcu, Barczewie i Olsztynku. Program skupiał się na edukacji w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas podejmowania aktywności w sezonie zimowym.

Dzieci i młodzież uczestniczyły w pogadankach adekwatnych do swojego wieku, oglądały i poznawały ambulanse, wozy strażackie oraz radiowozy policyjne. Uczestnicy mogli również nauczyć się udzielać pierwszej pomocy podczas pokazów ratowniczych.

reklama

W ramach festynów przewidziano także konkursy, zagadki oraz prelekcje dotyczące m.in. korzystania z numeru alarmowego 112 oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, podczas poruszania się pieszo oraz za pomocą różnych środków transportu. Wśród omawianych tematów pojawiły się również tak istotne kwestie, jak odpowiedzialność prawna nieletnich.

Wyjątkową atrakcją był ostatni festyn w Olsztynku, podczas którego zorganizowano „Zimową familiadę”. Dorośli wraz dziećmi wspólnie rozwiązywali zagadki związane z bezpieczeństwem. Promowano Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”. Edukacja dotyczyła także szkodliwości nadużywania alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy, a także działań mających na celu przeciwdziałania przemocy domowej.

Wszystkie te działania odbyły się w ramach projektu „NOL-ek – Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego” finansowanego z programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

reklama

Dzięki festynom rodzice i młodzież mogli przyswoić cenne umiejętności oraz spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami służb, którzy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
15 grudnia 2023 17:13

Tyle tego rozmycia, ze cale zdjecie mogliscie zamazac

NiszczDiscoZPola
16 grudnia 2023 00:38

“Rozmowy o bezpieczeństwie: Jak powiat olsztyński dba o swoich mieszkańców?”
Wystarczy deportować banderowców do upadliny i żyduf do …. w kosmos bo izrael to okupowana Palestyna.

Polecane
Ogłoszenia