21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Mieszkaniec Olsztyna chciał kupić kartę graficzną, został oszukany

OlsztynMieszkaniec Olsztyna chciał kupić kartę graficzną, został oszukany

Mieszkaniec Olsztyna stał się ofiarą oszustwa internetowego podczas próby zakupu karty graficznej do swojego komputera. Wydarzenia miały miejsce na początku grudnia, gdy pokrzywdzony znalazł atrakcyjną ofertę na jednym z portali społecznościowych.

reklama

Mężczyzna skontaktował się ze sprzedawcą, który zaproponował zarówno odbiór osobisty, jak i opcję wysyłkową. Mimo przekazania pełnej sumy w kwocie 800 złotych oraz uiszczenia opłaty za przesyłkę poprzez kod BLIK mężczyzna nigdy nie otrzymał zamówionego towaru. Po kilku nieudanych próbach kontaktu ze sprzedającym mężczyzna zrozumiał, że został oszukany.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie po raz kolejny ostrzega przed podobnymi przekrętami i podaje kilka wskazówek, jak zminimalizować ryzyko, by nie zostać oszukanym. Zaleca korzystanie tylko ze sprawdzonych stron i sklepów online, weryfikowanie opinii na temat sprzedawców oraz unikanie ofert z podejrzanie niskimi cenami, które mogą być sygnałem oszustwa.

reklama

Policja przypomina, że gdy dojdzie do oszustwa, należy niezwłocznie zgłosić ten fakt najbliższej jednostce policji. Każdy przypadek będzie szczegółowo badany w celu wykrycia sprawców i zapobiegania podobnym sytuacjom w przyszłości.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane