27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Inwestycja w przyszłość medycyny: skorzystaj z programów stypendialnych dla studentów kierunków medycznych

WiadomościInwestycja w przyszłość medycyny: skorzystaj z programów stypendialnych dla studentów kierunków medycznych

Marcin Kuchciński marszałek województwa zachęca studentów medycyny do skorzystania z programu stypendialnego. Celem inicjatywy jest pozyskanie oraz zatrzymanie w regionie przyszłych specjalistów medycznych, którzy podejmą się pracy w tych dziedzinach zdrowia publicznego, w których obserwowane są olbrzymie braki kadrowe.

reklama

Program oferuje wsparcie finansowe w wysokości do 22,5 tysiąca złotych oraz możliwość specjalizacji w obszarach deficytowych: psychiatria, neurologia, onkologia kliniczna czy geriatria. Z myślą o kryzysie kadrowym wśród lekarzy specjalistów, który prowadzi do problemów z dostępnością do specjalistycznych usług zdrowotnych, uruchomiona inicjatywa ma być odpowiedzią na rosnące potrzeby sektora medycznego w regionie. Marszałek Kuchciński podkreślił, że zdrowie jest najwyższym dobrem społecznym.

Program adresowany jest do studentów czwartego, piątego i szóstego roku studiów lekarskich, którzy utrzymują dostatecznie wysoką średnią ocen i nie powtarzają roku akademickiego. Ważnym warunkiem jest również brak korzystania z urlopów określonych w regulaminie, chyba że są to urlopy od zajęć z możliwością przystąpienia do egzaminów.

reklama

Kandydaci mogą ubiegać się o stypendium w wysokości do 2,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. Nabór wniosków planowany jest na okres od 2 do 22 stycznia 2024 roku. Z pomocy będzie mogło skorzystać maksymalnie 10 studentów. Beneficjenci będą zobowiązani do odbycia specjalizacji w jednym z deficytowych obszarów w podmiotach leczniczych regionu warmińsko-mazurskiego.

Szczegółowe informacje o programie, w tym regulamin czy wzory dokumentów aplikacyjnych, zostały udostępnione do pobrania na oficjalnej stronie internetowej urzędu marszałkowskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane