7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Zmiana w komunikacji przy Wysokiej Bramie: kolejny etap rozbudowy zakończony

OlsztynZmiana w komunikacji przy Wysokiej Bramie: kolejny etap rozbudowy zakończony

Nowe zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie zaczną obowiązywać od czwartku, 14 grudnia. Jest to związane z zakończeniem prac nad rozbudową infrastruktury tramwajowej. Zmiany objąć mają kluczowe punkty w centrum miasta, w tym Plac Jana Pawła II, ulicę Wyzwolenia, ulicę 11 Listopada, Plac Jedności Słowiańskiej oraz ulicę Nowowiejskiego i fragment ulicy M. Curie-Skłodowskiej.

reklama

Dla mieszkańców i użytkowników komunikacji miejskiej zmiany będą widoczne szczególnie na ulicy 11 Listopada, gdzie ponownie uruchomiona zostanie komunikacja miejska w kierunku Placu Jedności Słowiańskiej. W tym miejscu wybudowano perony tramwajowe wraz z nowym przystankiem autobusowym. Należy przy tym uważać, gdyż jednocześnie zamknięty będzie zjazd w ulicę Nowowiejskiego.

Kolejną istotną zmianą jest likwidacja tymczasowego ronda oraz przystanku autobusowego na ulicy Pieniężnego, w pobliżu skrzyżowania z Placem Jedności Słowiańskiej. W tym miejscu regulacja ruchu będzie odbywać się poprzez sygnalizację świetlną oraz zostanie wprowadzony zakaz wjazdu w kierunku Placu Jedności Słowiańskiej.

reklama

Istotną informacją dla mieszkańców jest również modernizacja odcinka ulicy Curie-Skłodowskiej, między ulicą Wyzwolenia a ulicą 11 Listopada, na ciąg pieszo-jezdny. Dostęp dla zaopatrzenia planowany jest od strony ulicy Wyzwolenia w wyznaczonych godzinach między 6:00 a 10:00.

Władze miasta zwracają się z prośbą do wszystkich uczestników ruchu, aby zachować szczególną uwagę i ostrożność podczas przemieszczania się po nowo zorganizowanych trasach. Na stronie internetowej miasta udostępniona została szczegółowa mapa z aktualnymi organizacjami ruchu.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polka
13 grudnia 2023 16:26

DZISIAJ W MOIM OKNIE ZAPŁONĄ DWIE ŚWIECE. OD DZISIAJ 13 GRUDNIA JEST PODWÓJNIE TRAGICZNY. PODAJCIE DALEJ PROSZĘ

Z Torunia
13 grudnia 2023 15:57

Byliśmy po kilkunastu latach znowu na weekend w Olsztynie. Ogromny zawód, Starówka się sypie, kamienice odrapane, a po zmroku nic się nie dzieje. Miasto jest jednym ogromnym korkiem i chaosem. Żałujemy, że zdecydowaliśmy się przyjechać do Olsztyna. Mogliśmy wybrać inaczej. Następnym razem skorzystamy z obwodnicy i już tu nie zajrzymy.

Polecane
Ogłoszenia