7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Wigilia dla samotnych w Olsztynie – ty też możesz pomóc zorganizować świąteczne spotkanie

OlsztynWigilia dla samotnych w Olsztynie – ty też możesz pomóc zorganizować świąteczne...

W Wigilię o godzinie 14:00 mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mieli okazję dołączyć do wyjątkowego wydarzenia – Wigilii dla Samotnych. Będzie to specjalne spotkanie zorganizowane przez Fundację Wolne Miejsce, które odbędzie się w Kuźni Społecznej Banku Żywności zlokalizowanej przy ulicy Kotańskiego 1. Ta świąteczna inicjatywa ma sprawić, aby nikt nie był sam tego wyjątkowego dnia.

reklama

Wigilia dla Samotnych, która już na stałe wpisała się w kalendarz corocznych wydarzeń społecznych, daje szansę na wspólne świętowanie, delektowanie się tradycyjnymi potrawami oraz spędzenie czasu z innymi. Kolację umilą występy zaproszonych artystów. W całej Polsce organizowane są podobne akcje, a dzięki wsparciu instytucji oraz ludzi dobrej woli olsztyńska Wigilia dla Samotnych zdobywa coraz większą popularność.

Inicjatywa jest możliwa dzięki pracy wolontariuszy, a pomoc może przyjąć różne formy. Izabela Zawojska z Fundacji Wolne Miejsce serdecznie zaprasza do współpracy i podkreśla, że każdy rodzaj pomocy ma ogromne znaczenie. Chętni mogą pomóc w zbieraniu żywności potrzebnej do przygotowania uroczystego posiłku oraz przy dekorowaniu stołów.

reklama

Osoby samotne, które chciałyby uczestniczyć w wigilijnym spotkaniu, mogą uzyskać więcej informacji, dzwoniąc pod numer 783 204 144. Osoby zainteresowane wolontariatem proszone są o kontakt pod numer telefonu 505 683 787.

Nad wydarzeniem patronat honorowy objął prezydent Olsztyna.

Wigilia dla Samotnych jest wyrazem troski o osoby, które święta spędziłyby samotnie, i stanowi piękną tradycję, która podkreśla wartości społeczne, tak ważne podczas Bożego Narodzenia.

reklama
Wigilia dla samotnych w Olsztynie – ty też możesz pomóc zorganizować świąteczne spotkanie pomoc Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia