7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Bezpłatna kontrola świateł pojazdów w Olsztynie w ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

OlsztynBezpłatna kontrola świateł pojazdów w Olsztynie w ramach akcji „Twoje Światła –...

Policja w Olsztynie oraz powiecie olsztyńskim zaangażowała się w akcję pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, której celem jest uświadomienie kierowców, jak ważny dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest stan oświetlenia ich pojazdów. Działania w ramach tej kampanii będą trwały aż do 15 grudnia 2023 roku.

reklama

W minioną sobotę, 9 grudnia 2023 roku, kierowcy mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan oraz regulację świateł swoich pojazdów na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Akcję wspierają olsztyńscy policjanci, którzy przypominają, że odpowiednio działające i wyregulowane oświetlenie to klucz do bezpiecznej jazdy, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Przy złej widoczności wadliwe światła nie tylko ograniczają widoczność drogi dla kierującego, ale także mogą być przyczyną wypadków i kolizji. Poprawnie ustawione – pozwalają na szybszą reakcję kierowcy oraz nie oślepiają innych uczestników ruchu.

reklama

Konieczne jest regularne czyszczenie i konserwacja reflektorów, które podlegają naturalnemu zużyciu, oraz dbanie o to, by żarówki były zawsze sprawne i odpowiednio dobrane.

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie tylko popularyzują akcję, ale też czuwają nad jej realizacją, kontrolując oświetlenie pojazdów w ramach swojej codziennej służby. Dzięki temu działaniu zwiększają świadomość kierowców oraz zwracają uwagę na ten często niedoceniany element bezpiecznej jazdy.

W ramach akcji 3 stacje diagnostyczne oferują bezpłatne kontrole świateł:
– Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, ul. Towarowa 17, 10-416 Olsztyn,
– SKP PZM Olsztyn, ul. Sielska 5, 10-801 Olsztyn,
– Auto-Service Zbigniew Olszewski, Szczęsne 130, 10-687 Szczęsne.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia