11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Niewybuch na budowie w Olsztynie – ewakuowano 500 osób

OlsztynNiewybuch na budowie w Olsztynie – ewakuowano 500 osób

W piątkowe przedpołudnie na ul. Sielskiej w Olsztynie odkryto niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny. Pracownicy budowlani, którzy natknęli się na niebezpieczny przedmiot, niezwłocznie zawiadomili odpowiednie służby.

reklama

Na miejsce zdarzenia wysłane zostały patrole policyjne, w tym wyspecjalizowana grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego, której zadaniem było zabezpieczenie odkrytego niewybuchu. Policjanci odgrodzili strefę zagrożenia od dostępu osób postronnych.

Znalezisko bardzo szybko zostało zgłoszone do Centralnego Ośrodka Koordynacji Rozminowania we Wrocławiu, a także do właściwej jednostki wojskowej. Dbając o bezpieczeństwo, funkcjonariusze podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców i osób przebywających w okolicznych budynkach. Łączna liczba ewakuowanych osób wyniosła około 500. Wszyscy zostali przetransportowani do wyznaczonego bezpiecznego miejsca.

reklama

Aby umożliwić saperom bezpieczną pracę, tymczasowo zamknięta została również ul. Sielska. Na miejsce odkrycia niewybuchu skierowani zostali wojskowi saperzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy przejęli odpowiedzialność za zneutralizowanie znaleziska.

Po zakończeniu akcji, kiedy stwierdzono, że teren budowy jest już wolny od zagrożeń, mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów. Cała sytuacja, mimo iż wiązała się z tymczasowymi niedogodnościami dla ewakuowanej społeczności, została sprawnie opanowana.

Zdarzenie to stanowi przypomnienie o niebezpieczeństwie, jakie niosą ze sobą pozostałości po działaniach wojennych, i podkreśla znaczenie czujności oraz odpowiedzialności obywateli w przypadku natrafienia na podobne znaleziska.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia