7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Nowelizacja prawa karnego: szkolenie olsztyńskich sędziów w obliczu reformy

OlsztynNowelizacja prawa karnego: szkolenie olsztyńskich sędziów w obliczu reformy

We wtorek 5 grudnia w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zorganizowano szkolenie dla sędziów i ich asystentów dotyczące najnowszych zmian w prawie karnym, które weszły w życie w 2023 roku.

reklama

Szkolenie przeprowadził dr Dariusz Kala – sędzia Sądu Najwyższego oraz doświadczony wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz profesor Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy. Dr Kala wygłosił odczyt pod tytułem „Zmiany w Kodeksie karnym i Kodeksie postępowania karnego wprowadzone w 2023 r. Kontrawencjonalizacja. Uchybienia sądów I i II instancji z perspektywy kasacyjnej”.

Zajęcia odbyły się w sali konferencyjnej Sądu Okręgowego w Olsztynie i były okazją do intensywnej dyskusji nad różnymi aspektami nowelizacji, w tym nowym katalogiem kar, zmianami w zakresie środków karnych oraz środków zabezpieczających. Uczestnicy mieli możliwość szczegółowego przeanalizowania i omówienia takich tematów jak obligatoryjny przepadek pojazdu w przypadku prowadzenia go w stanie nietrzeźwości lub jego równowartości pieniężnej.

reklama

Szkolenie zostało zorganizowane przez Sąd Okręgowy w Olsztynie, który podkreśla wagę ciągłego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji sędziów, aby zapewnić prawidłowe stosowanie nowych przepisów i zacho­dzących zmian w prawie karnym.

Źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia