7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Razem Przeciwko Przemocy

WiadomościRazem Przeciwko Przemocy

Każdego roku, między 25 listopada a 10 grudnia, przedstawiciele wielu instytucji i służb, łączą siły i środki, aby jak najgłośniej wybrzmiało wspólnie wypowiedziane: ,,NIE PRZECIWKO PRZEMOCY”.

reklama

Okazją do wzmożonych działań jest globalna akcja ,,16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć” i wpisująca się w nią kampania ,,Biała wstążka” – symbol sprzeciwu wobec przemocy.

24 listopada po raz kolejny w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, odbyła się konferencja o zasięgu regionalnym. Wydarzeniu towarzyszyło hasło: ,,Świadek przemocy w świetle znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej”. Z ciekawymi wykładami wystąpili Pani Anna Tokarczyk – psycholog, dr Marek Mudant – ekspert w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, Pan Ryszard Jabłoński – suicydolog. Tematyka wyjątkowo trudna, bo skoncentrowana na doznającym przemocy dziecku. Doniosłym akcentem konferencji było wręczenie wyróżnień Wojewody Warmińsko-Mazurskiego liderom działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w woj. warm.- maz. Statuetki odebrali Pani Grażyna Jolanta Bień oraz Zespół Interdyscyplinarny z Rybna i jego Przewodnicząca – Ewa Dobracka Zawada

reklama

źródło: Urząd Wojewódzki

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia