10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Prawdziwy św. Mikołaj w Olsztynie. Magiczne wydarzenie dla najmłodszych

OlsztynPrawdziwy św. Mikołaj w Olsztynie. Magiczne wydarzenie dla najmłodszych

Na początku grudnia Olsztyn zamieni się w świąteczną krainę pełną magii i radości. Prawdziwy św. Mikołaj odwiedzi nasze miasto, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami. Dwie olsztyńskie instytucje, Teatr Lalek i biblioteka dla dzieci Abecadło, przygotowują specjalne wydarzenia, które mają przybliżyć olsztynian do świątecznego klimatu.

reklama

W Teatrze Lalek spotkania z Mikołajem zaplanowano na 3, 6 i 10 grudnia. W ramach tej wyjątkowej okazji odbędą się spektakle „Grimm: 6 Służących” oraz „NID”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przekazania prezentów, które Mikołaj wręczy potrzebującym po spektaklu. Rezerwacje i szczegółowe informacje dostępne są w Biurze Organizacji Widowni.

Biblioteka Abecadło również zaprasza na świąteczne wydarzenia. W dniach od 4 do 8 grudnia odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat, podczas których najmłodsi będą mogli posłuchać bajek, wziąć udział w quizie i wspólnym czytaniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagane są zapisy.

reklama

Olsztyn w okresie przedświątecznym obfitować będzie w inne wydarzenia. Na Targu Rybnym 9-10 grudnia odbędzie się dwudniowa impreza „Święta. Dobrze was widzieć”, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury. W Koszarach Dragonów Fundacja Eques i Klub Rotary Olsztyn zorganizują świąteczny kiermasz sztuki i rękodzieła „Sztuka na Święta”. Kolejne jarmarki, takie jak „Jarmark Bożonarodzeniowy” nad jeziorem Ukiel i „Olsztyński Jarmark Świąteczny” organizowany przez Kuźnię Społeczną, również zapowiadają się obiecująco.

To wszystko sprawi, że Olsztyn w grudniu stanie się prawdziwym centrum świątecznej magii i radości, idealnym miejscem do świętowania i doświadczania magii Bożego Narodzenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia