10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Nad jeziorem Ukiel powstanie nowa, nietypowa atrakcja turystyczna

WiadomościNad jeziorem Ukiel powstanie nowa, nietypowa atrakcja turystyczna

Olsztyński ratusz zgodził się na wydanie decyzji w sprawie zatwierdzenia projektu zagospodarowania terenu i wydania pozwolenia na budowę nowej atrakcji turystyczne nad jeziorem Ukiel.

reklama

Atrakcyjny teren

Działka położona przy ulicy Pływackiej nad jeziorem Ukiel jest jedną z najbardziej atrakcyjnych w Olsztynie. Została przeznaczona na usługi turystyczne o charakterze hotelarskim, gastronomicznym, z dopuszczalną funkcją usług ochrony zdrowia oraz pomocy społecznej (jak na przykład kliniki rehabilitacyjne czy domy opieki), inne usługi turystyki, sportu i rekreacji, z uzupełniającą funkcją mieszkania właściciela i zieleni urządzonej.

Miasto wystawiło działkę na sprzedaż dwa lata temu – oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, a zyski ze sprzedaży ponad trzykrotnie przerosły oczekiwania ratusza.

reklama

– Cena wywoławcza została ustalona na kwotę około 1,9 miliona złotych. Osiągnęliśmy zdecydowanie więcej, bo około 6 milionów złotych. Obecnym właścicielem jest osoba z Warszawy, która już jest właścicielem niedalekiej działki – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Piotr Grzymowicz.

Działka ma ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i jest położona na cyplu na jeziorze Ukiel.

Nowa atrakcja turystyczna

Nowy właściciel postanowił urządzić w tym miejscu atrakcję turystyczną: na działce stanie wieża widokowa.

reklama

Olsztyński magistrat właśnie wydał stosowną decyzję.

„Zezwolono na wydanie decyzji zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę obejmujące: budowę budynku wieży widokowej wraz z murami oporowymi, wewnętrzną drogą pożarową, stanowiskiem czerpania wody do celów pożarowych (urządzeniem wodnym do poboru wód powierzchniowych) i odtworzeniem naturalnego ukształtowania terenu” – czytamy w decyzji ratusza.

Władze dość długo zwlekały z podjęciem decyzji w tej sprawie, bo nie wszystkie propozycje nowego właściciela terenu mieściły się w miejscowym planie zagospodarowania.

– Właściciel działki chciał oprócz wieży widokowej urządzić między innymi restaurację, ale było to sprzeczne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – wyjaśniał prezydent Grzymowicz.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qweqweqwewqeqw
27 listopada 2023 14:22

wydał 6 mln zeby postawic wieze widokową? Niezły wałek tam się szykuje ewidentnie 😀

Mural
27 listopada 2023 15:27

Tego typu inwestycje, szczególnie mieszkalno – hotelowe i ew. domy spokojnej starości to skarb dla miasta i powinny byc własnie w tak atrakcyjnych ekologicznie miejscach. Przyciągać inwestorów, mieszkańców i… emerytów wracajacych do kraju.

Polecane
Ogłoszenia