10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Alarmowa akcja ratunkowa w Olsztynie: jeden telefon uratował życie 68-latka

OlsztynAlarmowa akcja ratunkowa w Olsztynie: jeden telefon uratował życie 68-latka

W obliczu mroźnej zimy, olsztyńscy policjanci zintensyfikowali działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym i innym potrzebującym wsparcia. Z uwagi na niskie temperatury, funkcjonariusze szczególnie przypatrują się miejscom, gdzie mogą przebywać osoby starsze, schorowane, będące pod wpływem alkoholu lub po prostu nieposiadające schronienia.

reklama

Wyjątkowy czujność wykazał oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w czwartek, 23 listopada 2023 roku, gdy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie potrzebującym pomocy na przystanku autobusowym. Po przybyciu na miejsce, policjanci natrafili na 68-letniego bezdomnego, który w obliczu srogiego chłodu nie miał gdzie znaleźć ciepła i schronienia. Dzięki szybkiej interwencji, mężczyzna został przewieziony do noclegowni, gdzie mógł bezpiecznie i w cieple spędzić najbliższe dni.

Apelujemy do mieszkańców o pozostawanie czujnymi i nie ignorowanie osób, które mogą być zagrożone wychłodzeniem. Policja zachęca również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzia, które pomoże szybko zgłosić miejsce, gdzie osobie bezdomnej może być potrzebna pilna pomoc. Procedura zgłaszania poprzez aplikację jest prosta: wystarczy wybrać oznaczenie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” i umieścić znacznik na mapie. Policjanci po otrzymaniu takiego zgłoszenia natychmiast reagują, by nikt nie pozostał bez potrzebnej asysty.

reklama

W instantach, które niosą realne zagrożenie dla życia lub zdrowia, niezbędne jest niezwłoczne powiadomienie służb, dzwoniąc na numer alarmowy. Współpraca społeczeństwa i policji może uratować życie i jest kluczem do utrzymania bezpieczeństwa w najtrudniejszych okresach roku.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia