18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Ślisko na drogach powiatu olsztyńskiego

OlsztynŚlisko na drogach powiatu olsztyńskiego

W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi na drogach, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Wczesnym rankiem 23 listopada 2023 roku doszło do zdarzenia drogowego na trasie Świątki-Jankowo (droga wojewódzka nr 530), gdzie kierujący pojazdem ciężarowym zjechał do przydrożnego rowu.

reklama

Utrudnienia w ruchu

Na miejscu zdarzenia pracują służby drogowe, które usiłują jak najszybciej usunąć pojazd i przywrócić normalny przepływ ruchu. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, dlatego kierowcom zaleca się omijanie tego odcinka drogi, jeśli to możliwe. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

Bez ofiar w zdarzeniu

Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca pojazdu ciężarowego nie wymagał hospitalizacji. Przyczyny zdarzenia są obecnie badane przez odpowiednie służby.

reklama

Apel o ostrożność

Policja przypomina, że jesienne i zimowe warunki pogodowe często przyczyniają się do zwiększenia ryzyka na drogach. Należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, zachować bezpieczny odstęp od innych pojazdów i być przygotowanym na niespodziewane sytuacje. Kierowcy powinni również upewnić się, że ich pojazdy są odpowiednio przygotowane do jazdy w trudnych warunkach – opony zimowe i sprawne światła to podstawa bezpiecznej jazdy.

Służby meteorologiczne prognozują utrzymanie się niskich temperatur i opadów śniegu w najbliższych dniach, co może prowadzić do podobnych utrudnień na innych drogach w regionie. Zachowanie ostrożności i śledzenie aktualnych informacji drogowych jest zatem kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ślisko na drogach powiatu olsztyńskiego ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane