6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Jubileusz Szkolnego Związku Sportowego – 70 lat w służbie sportu szkolnego

WiadomościJubileusz Szkolnego Związku Sportowego – 70 lat w służbie sportu szkolnego

Tegoroczna Gala Sportu Szkolnego, podczas której podsumowano osiągnięcia sportowe roku szkolnego 2022/23, była wyjątkowa. W tym roku świętowano jubileusz 70-lecia istnienia Szkolnego Związku Sportowego (SZS). 

reklama

SZS to największa polska organizacja pozarządowa angażująca się w edukację prozdrowotną oraz wychowanie fizyczne młodzieży. Kształtuje charakter, ale również zapewnia dzieciom i młodzieży doskonałą kondycję fizyczną.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, który był obecny na Gali, wyraził swój szacunek dla organizacji.

reklama

– Składam wyrazy najwyższego uznania za dotychczasową działalność – powiedział prezydent Olsztyna. – Życzę Państwu kolejnych sukcesów sportowych i satysfakcji z wychowania młodzieży w duchu sportu.

Związek rokrocznie organizuje szereg wydarzeń, w tym turnieje, festyny oraz sportowe igrzyska dzieci i młodzieży. Zajęcia i zawody przeznaczone są na wszystkich szczeblach – od szkolnego, przez gminny, aż po wojewódzki.

Gala Sportu Szkolnego stała się także okazją do prezentacji ogólnej klasyfikacji zawodów roku szkolnego 2022/23. W ramach wydarzenia zorganizowano również sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej, podczas którego wspólnie uczczono jubileusz i omówiono przyszłe kierunki rozwoju edukacji fizycznej.

reklama

Gala odbyła się 22 listopada 2023 roku.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia