7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Rozbudowa kolejnej drogi krajowej na Mazurach

WiadomościRozbudowa kolejnej drogi krajowej na Mazurach

Do przetargu na rozbudowę kolejnego fragmentu drogi krajowej numer 65 zgłosiły się 4 firmy. Odcinek liczący 6 kilometrów ma zostać gruntownie przebudowany, by poprawić warunki jazdy i zwiększyć bezpieczeństwo na tej trasie. Najniższą cenę – 70,7 miliona złotych – zaproponowała firma Porr S.A., a najwyższą – 96,6 miliona złotych – firma Strabag sp. z o.o.

reklama

Złożone oferty będą teraz szczegółowego badane przez komisję przetargową. O wyborze zdecyduje kryterium najniższej ceny, a wyłoniony wykonawca będzie miał 16 miesięcy na zakończenie prac, z wyłączeniem okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca.

Prace mają objąć, m.in. przebudowę geometryczną drogi, zlikwidowanie łuków pionowych i poziomych nienormatywnych, rozbudowę trzech istniejących skrzyżowań oraz budowę chodnika o długości ponad 700 metrów. Mają powstać także 3 przejścia dla pieszych oraz 6 zatok autobusowych. Plan przewiduje również prace nad przebudową przepustów oraz jednego obiektu mostowego.

reklama

Inwestycja ma na celu dostosowanie drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś oraz znaczące podniesienie standardu podróży i poprawę bezpieczeństwa. Założenia mają być zrealizowane poprzez poprawę geometrii drogi, rozbudowę skrzyżowań i wprowadzenie systemów oświetleniowych, a także przez dodanie dodatkowych pasów do skrętów w lewo.

Projekt rozbudowy DK65 między Oleckiem a Gąskami jest częścią szerszego planu, który ma na celu poprawę warunków podróży na tej drodze w całym województwie warmińsko-mazurskim. Do tej pory już zrealizowano szereg inwestycji, w tym budowę obwodnic Gołdapi, Olecka i Ełku, a także rozbudowano odcinek między Gołdapią a Kowalami Oleckimi. W maju została podpisana umowa na projekt i budowę obwodnicy Gąsek. W kolejnych miesiącach podpisano umowy na realizację prac w obrębie innych odcinków tej kluczowej dla regionu drogi krajowej.

źródło: GDDKiA Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia