11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

KS Constract Lubawa na drodze do finału Ligi Mistrzów w futsalu – rywale i szanse w kolejnej fazie turnieju

IławaKS Constract Lubawa na drodze do finału Ligi Mistrzów w futsalu –...

Aktualni mistrzowie Polski z Lubawy poznali swoich rywali w trzecim etapie grupowym Ligi Mistrzów. Prestiżowy turniej rozpocznie się już na przełomie listopada i grudnia.

reklama

Drużyna fazę grupową rozpoczęła z impetem, notując sukcesy w starciach z zespołami z Norwegii, Islandii i Kosowa. Po zmaganiach z Utlerią IL (6:0), Ísbjörninn (8:0) i FC Prishtina 01 (1:1) lubawianie uplasowali się na drugiej pozycji w grupie D. Ostatecznie o pierwszym miejscu dla kosowskiej drużyny (z takim samym dorobkiem punktowym) zadecydował bilans bramkowy.

Kolejnym wyzwaniem dla Constractu były mecze z trzema europejskimi drużynami w grupie B5. Rywalizacja była zacięta – remis z zespołem z Czarnogóry MF Titograd (4:4), zwycięstwo nad chorwackim MNK Futsal Dinamo Zagrzeb (9:7) i wyraźna wygrana nad szwedzkim Örebro SK Futsal (10:2). Zawodnicy z Lubawy zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w grupie.

reklama

Kibice z niecierpliwością czekają na trzecią fazę rozgrywek, która odbędzie się w Hiszpanii od 28 listopada do 3 grudnia 2023 roku. Najbliższymi rywalami Contstractu będą: Palma Futsal z Hiszpanii, ChIT Kijów z Ukrainy oraz MNK Olmissum z Chorwacji.

W tej fazie rozgrywek weźmie udział 16 najlepszych zespołów futsalu podzielonych na cztery grupy. Zwycięzcy każdej z grup będą walczyć w finale, który odbędzie się w maju 2024 roku.

Drużyna Constractu Lubawa może liczyć na wsparcie samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, który angażuje się w promowanie ich występów na europejskich parkietach.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia