19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Wicemarszałek Miron Sycz uhonorowany tytułem honorowego obywatela Górowa Iławeckiego

BartoszyceWicemarszałek Miron Sycz uhonorowany tytułem honorowego obywatela Górowa Iławeckiego

Wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Miron Sycz został uhonorowany tytułem honorowego obywatela miasta i gminy Górowo Iławeckie. Prestiżowe wyróżnienie zostało wręczone 10 listopada 2023 roku podczas uroczystej sesji rady miejskiej i gminnej.

reklama

Za swój wkład w rozwój miasta i gminy Górowo Iławeckie, Miron Sycz, który swoją działalność zawodową rozpoczął właśnie w tym miejscu jako nauczyciel i kierownik internatu Liceum Ogólnokształcącego, odebrał honorowe obywatelstwo. Współzałożyciel i dyrektor Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania do 2007 roku, zasłużył się w szczególności budową kompleksu szkolnego, a placówka do dziś służy również jako ośrodek kultury ukraińskiej w regionie.

Sycz od lat zaangażowany jest w działania na rzecz społeczności lokalnej, współpracując z samorządami, sołtysami i przedsiębiorcami. Do jego osiągnięć należy również doprowadzenie do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 512, modernizacji obiektów oświatowych oraz poprawy bezpieczeństwa poprzez wsparcie dla miejscowych ochotniczych straży pożarnych.

reklama

W swojej wypowiedzi wicemarszałek wyraził głębokie przywiązanie do Górowa Iławeckiego i okolic, podkreślając osiągnięcia w sferze społecznej, gospodarczej i kulturalnej, a także konieczność kultywowania tradycji i ciągłego rozwoju.

Kariera polityczna Sycza obejmuje sześć i siódmą kadencję jako poseł na Sejm RP, gdzie był przewodniczącym ważnych komisji oraz angażował się w prace grup parlamentarnych, w tym Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej. Związany był także z samorządem województwa, pełniąc w latach 1999-2007 funkcję radnego i przewodniczącego sejmiku województwa. Od 2015 roku nieprzerwanie utrzymuje stanowisko wicemarszałka, będąc ponownie wybranym w listopadzie 2023 roku.

W trakcie uroczystości rady miasta i gminy oprócz momentu wręczenia wyróżnienia zorganizowano ekspozycję fotografii, dokumentującą to znaczące dla lokalnej społeczności wydarzenie.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
13 listopada 2023 10:05

Gratuluje!

Paul Mark
13 listopada 2023 10:31

Ostatnie dni suwerenności Polski. Koalicja zdrady Narodu z rudym neo faszystą na czele będzie skutecznie i systematycznie niszczyć i upodlać Polskę. Czy powinniśmy na to pozwolić.

Polecane