reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Muzułmanie i Polacy. Debata na UWM

OlsztynMuzułmanie i Polacy. Debata na UWM

Nad szeroko pojętym zagadnieniem kontaktów polsko-muzułmańskich będą zastanawiać się uczestnicy tegorocznej debaty, organizowanej w ramach II edycji WAMA Film Festival. Uchodźcy, związane z ich przyjęciem kwestie natury ekonomicznej oraz rozważanie szans na pokojową koegzystencję z islamskimi imigrantami ze Wschodu są w ostatnim czasie jednymi z głównych tematów w mediach w całej Europie. Od początku budziły i […]

Nad szeroko pojętym zagadnieniem kontaktów polsko-muzułmańskich będą zastanawiać się uczestnicy tegorocznej debaty, organizowanej w ramach II edycji WAMA Film Festival.

reklama

Uchodźcy, związane z ich przyjęciem kwestie natury ekonomicznej oraz rozważanie szans na pokojową koegzystencję z islamskimi imigrantami ze Wschodu są w ostatnim czasie jednymi z głównych tematów w mediach w całej Europie. Od początku budziły i nadal budzą one kontrowersje zarówno wśród zwykłych obywateli, także w Polsce, jak i samych rządzących.

Te problemy nie przejdą bez echa w czasie kolejnej edycji WAMA Film Festival (7-11.10), która już niedługo odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur. Zagadnienia związane z uchodźstwem, imigrantami, szczególnie pochodzącymi z innych kręgów kulturowych i wyznających inną religię, w naturalny sposób wpisały się w program festiwalu, którego myślą przewodnią jest wielokulturowość i etniczna różnorodność.

reklama

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, którzy, podobnie jak w poprzednim roku, przewidzieli w festiwalowej rozpisce także debatę, zależy im na tym, aby rozmowa dotyczyła tematów ważnych i aktualnych. W tym roku zapraszają więc do dyskusji „Muzułmanie i Polacy”, która ma być merytorycznym i rzetelnym głosem w medialnej burzy, którą wywołał tzn. kryzys migracyjny. W debacie wezmą udział naukowcy UWM specjalizujący się w relacjach polsko-muzułmańskich: dr hab. Degefe Gemechu, dr Michał Łyszczarz, prof. UWM dr hab. Selim Chazbijewicz i mgr Elżbieta Deja. Jej moderatorem będzie dr Anna Wróblewska – dyrektor Instytutu Kosmopolis.

Dyskusja odbędzie się 9 października o godz. 12 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego w Olsztynie.

Tym żyje Olsztyn

reklama
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

ADHD u dorosłych – kiedy zwykłe rozproszenie przestaje być „zwykłe”

W codziennym biegu łatwo zgubić koncentrację, zapomnieć o ważnym zadaniu czy odkładać obowiązki na później.

Jak zaplanować pompę ciepła, klimatyzację i ogrzewanie podłogowe, żeby dom był wygodny przez cały rok

Nowoczesny dom to dziś nie tylko kwestia samego ogrzewania. Dla inwestora liczy się cały efekt końcowy: komfort zimą, przyjemna temperatura latem, wygoda na co dzień i system, który nie wymaga ciągłego doglądania. Właśnie dlatego coraz większe znaczenie ma nie pojedyncze urządzenie, ale spójny plan dla całej instalacji.

Brakuje lekarzy i pielęgniarek. Jak region radzi sobie z tym problemem?

Czy sytuacja może się poprawić w najbliższych latach?

Terminal POS jako Twoje centrum dowodzenia

Co naprawdę liczy się przy wyborze?

Jak Jak Najlepiej Wykorzystać Długą Przesiadkę Na Lotnisku

Przesiadka trwająca cztery godziny lub dłużej daje możliwości, których krótsze połączenia po prostu nie oferują.

Handel przedmiotami w CS2: od czego zacząć i które skiny odsprzedawać

Przewodnik po handlu CS2: jak działa rynek, które skiny wybierać i jak unikać błędów. Praktyczne wskazówki dla świadomego podejścia.

Dyskoteka Music Bar w Olsztynie. Nowy klub na starówce otwiera się już w ten weekend

Startuje nowy klub Dyskoteka Music Bar. Otwarcie zaplanowano na 24 kwietnia.

Zdrowe lunche z dowozem w Olsztynie. Lunch&Box przygotowuje je codziennie na świeżo

Lunch&Box oferuje świeżo przygotowany lunch dnia, który powstaje na bieżąco.

Jak zorganizować zieloną szkołę na Mazurach: praktyczny poradnik

Dlaczego Mazury to idealne miejsce na zieloną szkołę?

Herbicydy sklep

Jak dobrać herbicyd do uprawy i zachwaszczenia?
reklama
reklama