17 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

SMS o uszkodzonym telefonie – nowa metoda oszustów na celowniku policji

NidzicaSMS o uszkodzonym telefonie – nowa metoda oszustów na celowniku policji

SMS o uszkodzonym telefonie to najnowszy sposób na kradzież pieniędzy. Nidzicka policja ostrzega, że wszystko zaczyna się od wiadomości SMS, w której oszuści podszywają się pod bliskie ofiarom osoby i informują o uszkodzonym telefonie oraz proszą o skontaktowanie się przez wskazany  komunikator.

reklama

Głównym celem oszustów jest skłonienie niczego niepodejrzewającej osoby do przelewu pieniędzy na wskazany rachunek bankowy lub zdobycie danych umożliwiających przejęcie konta bankowego.

Policja z Nidzicy radzi, jak nie dać się nabrać na tę nową metodę oszustwa. Przede wszystkim nie należy działać pod wpływem emocji i zawsze zweryfikować wiadomość o uszkodzonym telefonie. Nigdy nie należy też wchodzić w linki, które są nam wysyłane przez oszustów.

reklama

Dodatkowo powinniśmy zawsze pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa online. Nie udostępniajmy haseł do kont, zawsze wylogowujmy się z systemu bankowości elektronicznej, zwracajmy uwagę na logo, nazwę i adres URL strony internetowej oraz sprawdzajmy, czy połączenie jest szyfrowane. Należy również zachować ostrożność podczas instalowania aplikacji. Przede wszystkim nie należy udostępniać osobistych danych czy skanów dokumentów.

Tych kilka prostych zasad może skutecznie zapobiec wielu przykrym doświadczeniom. Policja w Nidzicy ostrzega: zawsze bądźmy uważni i bierzmy pod uwagę, że osoby, z którymi komunikujemy się przez internet, mogą nie być tymi, za które się podają.

Źródło: KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane