15 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Podsumowanie działań policyjnych w Olsztynie podczas obchodów Wszystkich Świętych

OlsztynPodsumowanie działań policyjnych w Olsztynie podczas obchodów Wszystkich Świętych

Ogólnopolskie policyjne działania „Wszystkich Świętych 2023” zostały zakończone. Dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, podobnie jak w latach poprzednich, była to pora intensywnej i ciężkiej pracy skoncentrowanej na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

reklama

Policjanci rozpoczęli swoje działania już 31 października 2023 roku. W akcjach prewencyjnych w Olsztynie policyjne służby dostały wsparcie funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej, straży miejskiej, a także pracowników nadzoru ruchu MPK. Wspólne wysiłki miały za zadanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym oraz osobom odwiedzającym cmentarze w Olsztynie i jego okolicach.

Niestety, pomimo usilnych starań sił porządkowych, na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Policjantów wezwano również do 27 kolizji drogowych. Na szczęście nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W ramach prowadzonych działań policjanci skontrolowali 240 uczestników ruchu drogowego. Odnotowali 180 wykroczeń, w tym 120 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Przeprowadzili również 181 kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

reklama

Dzień przed świętem zmarłych, 31 października, doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Poprzecznej i Zientary Malewskiej. Kierująca samochodem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa busowi, co doprowadziło do kolizji. Kierowcy byli trzeźwi, a 66-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tys. zł.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce 1 listopada. Policjanci odebrali zgłoszenie o nietrzeźwym 66-letnim kierowcy, który jechał całą szerokością drogi, od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Świadkowie zatrzymali go i wezwali policję. Mężczyzna był kompletnie pijany – badanie wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W czwartek, 2 listopada, doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Tuwima i Wawrzyczka w Olsztynie. Mężczyzna kierujący renault nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia. Jedna osoba trafiła do szpitala na badania. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

  • Zdjęcie przedstawia policjanta sprasowując nadzór na ruchem w pobliżu skrzyżowania. Na pierwszym planie radiowóz Żandarmerii Wojskowej.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów sprasowując nadzór na ruchem w pobliżu skrzyżowania.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta kierującego ruchem.
  • Zdjęcie przedstawia fragment policjanta i ruch uliczny.
  • Zdjęcie przedstawia miejsca zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia miejsca zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia miejsca zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia miejsca zdarzenia drogowego.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane