23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

„Pomarańczowa Wstążka” – kampania na rzecz ochrony dzieci przed przemocą

Ełk„Pomarańczowa Wstążka” – kampania na rzecz ochrony dzieci przed przemocą

Policjanci po raz kolejny angażują się w międzynarodową akcję „Pomarańczowa Wstążka”, która sprzeciwia się przemocy wobec dzieci i młodzieży. Tegoroczne działania w Ełku potrwają od 1 do 19 listopada.

reklama

Idea kampanii polega na budowaniu świata, w którym dzieci i młodzież mogą czuć się bezpiecznie i szczęśliwie. Akcja jest też okazją dla wielu instytucji, aby podjąć konkretne działania w zakresie edukacji i profilaktyki przeciwko krzywdzeniu bezbronnych.

Pomarańczowa wstążka to symbol kampanii, a jej kolor ma przyciągać uwagę i ostrzegać. Celem działań jest przekazanie wiedzy oraz nauczenie społeczeństwa, jak widzieć więcej i lepiej.

reklama

Patronat objął Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku. Kampania jest zrealizowana dzięki inicjatywie Zespołu Interdyscyplinarnego Miasta Ełku, który działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku, i jest częścią projektu „SKUTECZNIE = BEZPIECZNIE W EŁKU” – Program „Sprawiedliwość” finansowany z funduszy norweskich oraz budżetu krajowego.

Zorganizowanie tak ważnej kampanii przez policję jest ważnym krokiem podnoszącym świadomość i angażującym lokalne społeczności w walkę przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży.

Źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane