23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Promocja bezpieczeństwa wśród najmłodszych: uczniowie składali ślubowanie, a policjanci wręczali odblaski

EłkPromocja bezpieczeństwa wśród najmłodszych: uczniowie składali ślubowanie, a policjanci wręczali odblaski

Każda okazja jest odpowiednia do promowania bezpieczeństwa. Wykorzystując ceremonię ślubowania pierwszoklasistów w Woszczelach, policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe. Przypięte do plecaków czy kurtek zdecydowanie mogą poprawić widoczność i bezpieczeństwo dzieci na drodze.

reklama

Ten nietypowy dzień dla uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Woszczelach upłynął w uroczystej atmosferze ślubowania. Podczas wydarzenia, na które zostali zaproszeni również policjanci, pierwszoklasiści wykazali dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z ruchem drogowym. Obecność funkcjonariuszy na ceremonii była znacząca, jako że aktywne promowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa to jeden z kluczowych aspektów wychowania szkolnego.

Nieodłącznym elementem pracy policjantów jest dbanie o świadomość tego, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mieszkańcy terenów wiejskich powinni szczególnie zwracać uwagę na te kwestie, gdyż to właśnie oni najczęściej poruszają się po słabo oświetlonych drogach. Proste elementy odblaskowe znacznie zwiększają widoczność pieszych, szczególnie podczas jesieni i zimy.

reklama

źródło: KPP Ełk

    • policjantka podczas wręczania odblasków

    • policjantka podczas wręczania odblasków

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia