20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Jak się dostać na imprezę otwarcia olsztyńskiej hali Uranii?

OlsztynJak się dostać na imprezę otwarcia olsztyńskiej hali Uranii?

15 grudnia zostanie otworzona hala Urania. Na inauguracyjny koncert wejdą 4 tysiące osób, olsztyński ratusz planuje zapisy.

reklama

Budowa hali Urania jest jedną z największych inwestycji w Olsztynie w ostatnich latach. Uroczyste otwarcie nowego obiektu odbędzie się 15 grudnia bieżącego roku. Zaplanowano przecinanie wstęgi i koncert takich gwiazd muzyki rozrywkowej jak Ralph Kaminski czy Czerwony Tulipan.

4 tysiące miejsc

W nowej hali Urania zmieszczą się cztery tysiące osób, nie wiadomo jednak, ilu będzie chętnych na udział w uroczystym otwarciu.

reklama

Olsztyński ratusz ma pomysł, w jaki sposób rozwiązać problem wejściówek.

– Do obsadzenia mamy ponad cztery tysiące miejsc. Część z nich będzie zajęta przez zaproszonych na to wydarzenie gości, a pozostałe miejsca oddamy mieszkańcom. Najprawdopodobniej zastosujemy podobny sposób jak podczas wizyty na placu budowy hali Urania, kiedy to ogłosiliśmy z wyprzedzeniem datę i godzinę otwarcia zapisów i zainteresowani mogli skorzystać z tej możliwości i zgłosić chęć udziału w wydarzeniu – powiedziała „Gazecie Wyborczej” rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna Marta Bartoszewicz. Podczas budowy do hali wpuszczono koło dwustu osób, chętnych było jednak o wiele więcej.

Jedna z największych inwestycji w Olsztynie

Budowa hali Urania jest jedną z największych realizowanych w ostatnich latach inwestycji w Olsztynie.

reklama

Miasto wyasygnowało na ten projekt około 200 milionów złotych, uzyskało również dofinansowanie ze środków unijnych.

Część dawnej konstrukcji nośnej oraz kształt obiektu zachowano – hala Urania nadal będzie się wyróżniać charakterystyczną kopułą, chociaż wybudowano ją od nowa. Oprócz głównej hali powstała mniejsza, na której również będzie można podziwiać rozgrywki ligowe. Jest sala rozgrzewkowa – tutaj na widowni zmieści się tysiąc widzów, ścianka do wspinaczki, kryte lodowisko, a także podziemny parking.

Pierwsze wydarzenie sportowe w hali Urania odbędzie się 17 grudnia bieżącego roku: mecz pomiędzy drużynami AZS Indykpol Olsztyn i Bogdanką LUK Lublin.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tiaa
30 października 2023 17:24

pedryl znowu będzie szczekał

Krystyna Leszek
28 października 2023 19:31

Byłam z mężem w dniu do zwiedzania stan obecny zrobił na nas dobre wrażenie.Czekamy na otwarcie

Polecane
Ogłoszenia